Materiały i narzędzia ścierne

Materiały ścierne to podstawowe wyposażenie wielu warsztatów rzemieślniczych i dużych zakładów produkcyjnych. Służą one do ścierania i szlifowania rozmaitych powierzchni w celu uzyskania idealnej gładkości szlifowanego podłoża.

Materiały ścierne znajdują zastosowanie w wielu branżach. Są to materiały o wysokiej elastyczności, zalecane do prac ręcznych, szlifierek, maszynowej obróbki na sucho i mokro, do czyszczenia, lakierowania, krążki fibrowe o dużej odporności mechanicznej, osełki ścierne, krążki papierowe, arkusze płócienne, pasy bezkońcowe ścierne i wiele innych. Materiały ścierne najczęściej sprzedawane są w arkuszach. Fibrowy krążek ścierny i inne materiały posiadają dużą wydajność oraz wytrzymałość, są niezbędnym wyposażeniem maszyn do szlifowania.

Oferowane przez producentów artykuły ścierne stosuje się do obróbki drewna oraz metalu, dzięki czemu zyskują one odpowiednią formę i gładkość. Materiały ścierne mają bardzo wiele zastosowań. Służą do obróbki stali, drewna, skóry, szkła, metali nieżelaznych, do powierzchni malowanych, szpachlowanych – na przykład w przemyśle samochodowym.

Ważną grupę produktów w tej branży stanowią także narzędzia ścierne. Są to specjalistyczne ściernice diamentowe, listkowe, trzpieniowe, tarcze do szlifowania i cięcia, posiadające spoiwa ceramiczne lub organiczne. Oferta producentów bardzo szeroka i zróżnicowana. Różnego rodzaju tarcze mogą być wykorzystywane do cięcia glazury, betonu, szkła, stali, płyt chodnikowych i wielu innych materiałów.

Oprócz papierów, włóknin ściernych ważne miejsce w ofercie producentów zajmuje także ściernica – listkowa, diamentowa, borazonowa i wiele innych. Ściernica to funkcjonalne narzędzie, na które składa się nośnik materiału ściernego oraz ziarna ścierne.

Na rynku jest wielu producentów materiałów i narzędzi ściernych, co wynika z dużego popytu na tego rodzaju artykuły techniczne. Dzięki ich powszechnemu stosowaniu kupujemy w sklepach meble o idealnie gładkiej powierzchni, a także inne wyroby, w których precyzja wykończenia ma bardzo ważne znaczenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Materiały ścierne, Technika i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.