Wyroby z tworzyw sztucznych

Wyroby z tworzyw sztucznych znajdują zastosowanie w przeróżnych dziedzinach przemysłu, a także w naszym codziennym życiu. Uszczelki i profile uszczelniające wytłacza się z litej lub porowatej gumy, a także z silikonu. Do produkcji uszczelek, wałków, tulei i profili wykorzystywane są także różne rodzaje kauczuków, mieszanek gumowych i silikonowych.

Uszczelki, tuleje, wałki z tworzywa powinny zachowywać swoje właściwości przez wiele lat. Pełnią ważną funkcję – uszczelniania, amortyzowania i inne.

Właściwości gumy są uzależnione od wielu parametrów, między innymi od jej gęstości i twardości, oraz elastyczności, które wpływają na odporność i wytrzymałość produktów z niej wykonanych, a także doskonałe parametry fizykomechaniczne. Uszczelki silikonowe i gumowe powinny być odporne na czynniki chemiczne, mechaniczne oraz temperaturę.

Profile, kształtki, pasy, płyty, uszczelki samoprzylepne, sznury, wałki z tworzyw sztucznych mają bardzo różnorodne zastosowania w wielu gałęziach przemysłowych – między innymi w przemyśle okrętowym, budowlanym, motoryzacyjnym, energetycznym, elektrycznym itd. Stosuje się je na przykład do stolarki otworowej, okien, drzwi, sprzętu gospodarstwa domowego i wielu innych.

Producenci uszczelek silikonowych do okien, drzwi, kabin prysznicowych oferują zazwyczaj szeroki asortyment gotowych artykułów o zróżnicowanych przekrojach i właściwościach, ale również realizują indywidualne zamówienia klientów. Najpopularniejsze profile można podzielić na następujące grupy: o przekroju prostokątnym, okrągłym, a także wielu innych skomplikowanych przekrojach. Producenci dysponują ogromną ilością matryc, dzięki czemu mogą zaproponować bardzo duży wybór profili.

W zakładach produkcyjnych zajmujących się wyrobami gumowymi i silikonowymi inwestuje się w nowoczesne urządzenia, parki maszynowe, by spełnić obowiązujące normy jakości, a także dorównać lub przegonić konkurencję. Konieczne jest również przestrzeganie zasad ochrony środowiska. Od dobrej jakości uszczelek gumowych, profili, kształtek zależy prawidłowe funkcjonowanie wielu maszyn przemysłowych, dlatego jest to tak ważne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Technika, Wyroby gumowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.