Catering dietetyczny – ciekawa opcja dla osób dbających o dietę

Catering dietetyczny to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie, dobrze się odżywiać i utrzymać odpowiednią wagę, a jednocześnie narzekają na brak czasu. Ten rodzaj cateringu powinien być przygotowywany przez specjalistów dietetyków, żeby posiłki nie tylko atrakcyjnie wyglądały i były smaczne, ale przede wszystkim żeby były dobrze zbilansowane.

Duży wybór ofert cateringu dietetycznego na rynku powoduje, że nietrudno jest znaleźć ofertę dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb i celów żywieniowych.

Jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest wygoda. Otrzymujesz gotowe posiłki, które są starannie przygotowane i dostarczane bezpośrednio do Twojego domu lub miejsca pracy. Nie musisz martwić się o planowanie, robienie zakupów i gotowanie posiłków. Catering dietetyczny zapewnia Ci wygodę i oszczędza cenny czas, który możesz wykorzystać na przykład na odpoczynek.

Wybór menu

Rynek cateringu w ostatnich latach mocno się sprofesjonalizował. Wiele firm nawiązało współpracę z doświadczonymi dietetykami, którzy opracowują plany żywieniowe, uwzględniające popularne schorzenia, alergie i nietolerancje pokarmowe, a także najświeższe trendy. Dziś nie jest już zaskoczeniem dieta Hashimoto, low carb, fit, wegetariańska, wegańska, keto, dla diabetyków, bez glutenu, bez laktozy, dash, detoks itp.  Dzięki temu również osoby cierpiące na różne schorzenia, czy dbające o linię, mogą znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb.

Opcje współpracy

Obecnie każdy liczący się dostawca cateringu dietetycznego zapewnia możliwość wypróbowania diety. Zamawiamy wtedy zestaw jednodniowy i sprawdzamy, czy odpowiada nam jakość i smak dostarczonych posiłków. Z takiej opcji możemy w danej firmie skorzystać tylko raz. Większość narzuca rygor co najmniej 5-7-dniowego menu. Warto też dodać, że na im dłuższy okres się zdecydujemy (zazwyczaj wielokrotność tygodnia), tym cena za 1 dzień będzie niższa. Możemy też zadecydować, czy chcemy otrzymywać pudełka z gotowymi posiłkami również w weekendy, z ilu posiłków ma się składać jadłospis itp.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Catering i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.