Obicia mebli

W trendach dekoratorskich trwa obecnie moda na łączenie elementów wystroju, które pozornie do siebie nie pasują, i pochodzą z odmiennych stylistyk. Wnętrza, które zaaranżujemy w ściśle w jednym stylu i charakterze będą sprawiały wrażenie jednolitych i banalnych. Zbyt narzucający się styl może też być męczący dla mieszkańców. Dlatego w urządzaniu wnętrz potrzebna jest odwaga i trochę polotu, trzeba umiejętnie korzystać z aktualnie panujących trendów.

Jeśli chodzi o wystrój wnętrza, ważną rolę pełnią meble wypoczynkowe, oświetlenie, zastosowane materiały wykończeniowe oraz dodatki. Obecnie panuje moda na meble wypoczynkowe, kanapy i sofy, które mają minimalistyczną formę, ale dostępne są także meble z bogatymi zdobieniami w stylu glamour i bardziej wybujałymi kształtami.
Takie meble dają duże możliwości aranżacji.

W dziedzinie mebli wypoczynkowych popularne są meble skórzane, którym przypisuje się elegancję i wysoki styl. Klienci równie chętnie wybierają meble tapicerowane tkaniną, które są  tańsze, a jednocześnie mogą być bardzo okazałe. Można również spotkać ciekawe połączenie tych dwóch materiałów obiciowych – skóry i tkaniny, co daje wyjątkowe efekty.

Wśród tkanin obiciowych i tapicerskich znane są takie jak: flausz, welwet, szenil, flock, żakard. Wszystkie one charakteryzują się trwałością i wytrzymałością. Na rynku dostępne są także poliestrowe tkaniny do druku, które również świetnie nadają się do obicia kanap, sof czy foteli.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie wnętrz i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.