Produkty z tartaku

Posiadający ugruntowaną pozycję na rynku tartak przerabia rocznie około 10 m3 drewna, i jest bardzo profesjonalnie wyposażony w specjalistyczne urządzenia i sprzęt. Są to między innymi traki taśmowe, suszarnia komorowa do suszenia drewna i inne maszyny niezbędne do obróbki drewna. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu wszystkie wyroby cechuje dobra jakość oraz trwałość. Taki zakład jest połączony ze stolarnią umożliwiającą szybkie wykonanie zamówionych przez klienta elementów.

Jednym z głównych produktów wytwarzanych przez tartaki jest więźba dachowa, czyli konstrukcja, szkielet drewniany dachu. Opiera się na niej cały dach budynku. Istnieje wiele rodzajów konstrukcji oraz materiałów, z których jest wytwarzana. Do jej budowy wykorzystuje się drewno budowlane, które powinno być dobrze wysuszone i odpowiednio zabezpieczone. Impregnacja chroni je przed ogniem i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Więźba dachowa to konstrukcja nośna dachu, będąca najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem stosowanym do dziś przy budowie domów jednorodzinnych. Musi być ona zaprojektowana pod kątem wytrzymałości. Jej uzupełnieniem jest podbitka dachowa przykrywająca wystające końcówki krokwi dachowych – stosowana jako estetyczne wykończenie przestrzeni znajdującej się pomiędzy dachem a elewacją.

Tartaki oferują również inne wyroby z drewna, a także elementy do dalszej obróbki – np. tarcicę suszoną, sztachety ogrodzeniowe, drewno na podłogi drewniane, z których może być również wykonana boazeria elewacyjna, czy deski tarasowe, a także stemple budowlane, krawędziaki oraz palety drewniane służące do transportowania przeróżnych towarów mające szerokie zastosowanie we współczesnym transporcie. Przy ich użyciu można przenieść duże ilości małych opakowań produktów. Palety przemysłowe stanowią sztywne podłoże, na którym umieszcza się drobne zapakowane towary. Do ich bezpiecznego podnoszenia wykorzystuje się wózki widłowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Drewno i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.