Rola drzwi we wnętrzu


Drzwi w naszych mieszkaniach, określane mianem drzwi wewnętrznych są istotnym, choć często pomijanym elementem wyposażenia i aranżacji wnętrz mieszkalnych.

Drzwi wewnętrzne są wizytówką domu, dlatego przy podejmowaniu decyzji o wyborze należy dobrze zastanowić się, jaki rodzaj drzwi chcielibyśmy zamontować u siebie. Nie chodzi tylko o wygląd i materiał, z którego wykonuje się drzwi, ale także o kwestie związane z izolacyjnością cieplną i akustyczną (zapewniane przez uszczelki do drzwi).

Obecnie bardzo popularne jest otwieranie przestrzeni, ale mimo wszystko w niektórych pomieszczeniach drzwi są niezbędne. Chodzi głównie o pomieszczenia typu sypialnia, toaleta czy pokój dziecka.

Wybór drzwi wewnętrznych do naszego mieszkania powinniśmy gruntownie przemyśleć pod kątem dostosowania do całościowej koncepcji danego wnętrza – czy chcemy aby było ono nowoczesne, czy może klasyczne. Bardzo ważna jest jednorodność i spójność stylistyczna, więc dobrze będzie, jeśli wszystkie drzwi w naszym mieszkaniu będą pochodziły z jednej kolekcji, od jednego producenta. Wtedy nie grozi nam chaos stylistyczny we wnętrzu.

Drzwi powinniśmy dopasować również do funkcji konkretnego pomieszczenia. Łazienka może mieć nieduże mrożone przeszklenie, w sypialni najlepiej sprawdzą się drzwi pełne, natomiast do salonu możemy wybrać drzwi przesuwne szklane. Wyposażone w odpowiednio dobrane uszczelki drzwi będą doskonale spełniać swoją rolę.

Dzisiaj modne są i drzwi fornirowane, i pokryte okleiną modyfikowaną, i szklane, i z litego drewna. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz grubości portfela.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, dom i mieszkanie, Drzwi i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.