Tajniki endermologii

Tzw. pomarańczowa skórka, czy cellulit to zmora większości współczesnych kobiet. Problem estetyczny, z którym borykają się kobiety w różnym wieku, również młode, a nawet nastolatki. Wolne od cellulitu są chyba tylko zawodowe sportowczynie, trenujące od najmłodszych lat po kilka godzin dziennie. Niestety nawet kobiety aktywne fizycznie i dbające o dietę cierpią z powodu nieestetycznych nierówności na udach i pośladkach.

Endermologia jest jednym z tych zabiegów, które wykonuje się w celu wygładzenia podskórnych nierówności i ujędrnienia skóry. Specjalne głowice wykonują masaż podciśnieniowy, docierając do najgłębiej położonych komórek tłuszczowych. Zabieg endermologii oddziałuje na tkanki podskórne oraz samą skórę. Poprawia krążenie, redukuje tkankę tłuszczową i zmniejsza obwody. Oprócz tego pobudza syntezę kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta. Pobudza również pracę układu limfatycznego, co powoduje ustąpienie zastojów pod skórą.

Przeciwwskazania do endermologii

Endermologia jest zabiegiem zupełnie bezinwazyjnym, co nie znaczy że nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Jednym z nich są popękane naczynka oraz żylaki. Ponieważ endermologia to taki masaż z podciśnieniem, problemy z naczyniami krwionośnymi wykluczają wykonanie zabiegu. Alternatywą może być wtedy kawitacja ultradźwiękowa lub fale radiowe. Ponadto z zabiegu nie można skorzystać będąc w ciąży, mając wypełnienia z botoksu czy implanty. Przeciwwskazaniem są stany zapalne skóry, świeże rany, a także wszelkie choroby wirusowe, bakteryjne czy grzybicze.

Zaleca się wykonanie serii minimum 10-15 zabiegów oraz profilaktycznie 1 zabieg w miesiącu da podtrzymania efektu.

Salony urody powstają jak grzyby po deszczu. W ich ofercie znajdziesz zabiegi, których nazwy trudno jest powtórzyć. Różnią się stopniem inwazyjności, skutecznością, przeciwwskazaniami i oczywiście ceną. Nowością są urządzenia łączące różne technologie dla uzyskania najlepszego rezultatu. Przed zabiegiem zawsze realizowana jest konsultacja, aby upewnić się, ze zabieg może być bezpiecznie wykonany. Dodatkowo kosmetolog doradzi najefektywniejszą metodę wsparcia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.