Wyroby pościelowe dla alergików

Alergie to plaga XXI wieku. Bardzo dużo się o nich mówi ze względu na rosnący odsetek ludzi, cierpiących z ich powodu. Alergii jest oczywiście bardzo wiele, są to między innymi alergie pokarmowe, uczulenia na pyłki i trawy, wełnę, pierze, roztocza i inne. Reakcje uczuleniowe mogą być bardzo zróżnicowane – od kataru czy łzawienia poprzez wysypki skórne aż do wstrząsu anafilaktycznego przyjmującego często postać niewydolności krążenia oraz oddychania.

Oczywiście w zależności od typu i zaawansowania zdiagnozowanej alergii przyjmuje się leki hamujące reakcję uczuleniową, ale niezwykle istotne jest również unikanie kontaktu z alergenem, o ile jest to możliwe. Najtrudniej jest to osiągnąć w przypadku alergii na pyłki i trawy, najłatwiej w przypadku alergii pokarmowych.

Dla osób uczulonych na roztocza kurzu domowego powstają bardzo przyjazne kołdry i poduszki antyalergiczne, które są nie są tak przyjaznym środowiskiem dla roztoczy, jak tradycyjne wyroby pościelowe. Najważniejszą grupę tych wyrobów stanowią produkty syntetyczne z wkładem z włókien poliestrowych, które można prać w wysokich temperaturach (niektóre nawet w 90ºC) i w ten sposób eliminować roztocza ze swojej pościeli.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest stosowanie przez producentów kołder i poduszek antyalergicznych specjalnych tkanin na poduszki, które dzięki specyficznemu tkaniu są nieprzepuszczalne dla tych pasożytów powodujących reakcję uczuleniową.

Nowością na rynku są kołdry antyalergiczne wykonane z puchu, które mają właściwości antyroztoczowe dzięki zastosowaniu właściwego procesu technologicznego, prania w odpowiednich warunkach oraz wspomnianej już tkaniny na poduszki. Jednak są to produkty przeznaczone tylko dla osób uczulonych na roztocze, jeśli dodatkowo występuje alergia na puch czy pierze, to najlepiej wybrać kołdrę syntetyczną, którą można wyprać bez uszczerbku na jej miękkości i sprężystości.

Kołdry ze sztucznym wsadem nie są drogie, zwłaszcza w porównaniu z kołdrami puchowymi, dlatego w razie zniszczenia można sobie pozwolić na jej zakup w krótkim czasie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyroby pościelowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.