Atuty druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy ma wiele zastosowań. Można go realizować z wykorzystaniem różnych technologii druku, takich jak druk sublimacyjny, druk solwentowy, lateksowy czy UV.  Nowoczesne metody druku dają duże możliwości.

Przy użyciu innowacyjnego plotera drukującego można uzyskać doskonałe efekty i zróżnicowane produkty końcowe – na przykład banery reklamowe na tkaninach, szyldy na ocynkowanej blasze czy też na PCV, naklejki na samochód, tradycyjne plakaty reklamowe na papierze, naklejki magnetyczne na AGD itp.

Jedną z najpopularniejszych technik wykorzystywanych w druku wielkoformatowym jest druk sublimacyjny na tkaninach. Pozwala ona na bardzo skuteczny i trwały transfer barwników w tkaninę. Dodatkowo umożliwia naniesienie na tkaninę każdego, nawet najbardziej skomplikowanego wzoru. Zaletą druku sublimacyjnego jest precyzja i idealne odwzorowanie barw, a także szybkość realizacji projektów. Jedynym ograniczeniem jest rodzaj tkaniny, na której można wykonać druk. Do sublimacji nadają się tylko tkaniny poliestrowe i ich mieszanki.

Od druku wielkoformatowego wymaga się przede wszystkim doskonałej precyzji,  jakości oraz trwałości wydruku, niezależnie od zastosowanego podłoża czy materiału. Nasze ulice pełne są różnego rodzaju banerów, plakatów, szyldów, które są wykonane przy zastosowaniu druku wielkoformatowego. Agencje reklamowe prześcigają się w atrakcyjnym przekazie reklamowym, który ma przekonać konsumentów do skorzystania z danej oferty. Z reklamą stykamy się wszędzie – w mediach, radio, telewizji, internecie i na ulicach.

Aby zainteresować ludzi stojących na przystankach, jadących komunikacją miejską czy poruszających się pieszo po mieście powstają między innymi właśnie banery i plakaty, czyli reklama wielkopowierzchniowa, widoczna na każdym kroku, a także reklama na samochodach itp.

Dzięki wysokiej rozdzielczości i bogatej gamie kolorystycznej banery reklamowe są wyraziste i przyciągają nasz wzrok, a o to właśnie chodzi reklamodawcom.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Druk wielkoformatowy, Reklama i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.