Bramki obrotowe i uchylne – nowoczesna kontrola dostępu

Tripody, zwane także bramkami obrotowymi to specjalistyczne urządzenia służące do kontrolowania ruchu osobowego w różnego rodzaju miejscach. Można je spotkać na stadionach, w urzędach, bankach, w metrze, w obiektach rekreacyjnych, biurowcach. Wszędzie tam, gdzie wymaga się wysokiego poziomu kontroli ruchu pieszych połączonego z kontrolą dostępu, w miejscach strzeżonych.

Tripody stanowią skuteczne zabezpieczenie obiektów przed niepowołanymi osobami, a także ich niekontrolowanym przepływem. Najczęściej są połączone z systemem biletowym lub systemem rejestracji czasu pracy. Po kupieniu biletu lub zbliżeniu identyfikatora ramiona blokady opuszczane są w dół, i osoba może przejść dalej.

Atuty bramek obrotowych

Bramki obrotowe zbudowane są ze stalowej obudowy oraz ramion lub skrzydeł. Zintegrowane z nowoczesnymi czytnikami stanowią idealne rozwiązanie w zakresie kontroli dostępu. Czytniki rejestrują wejścia i wyjścia pracowników firmy oraz gości.

Stalowe bramki obrotowe to nie tylko funkcjonalizm, ale również estetyka. Bramki występują w wersji niskiej i wysokiej. Mogą mieć różnorodne wykończenie, na przykład skrzydła ze szkła hartowanego.

Bramki najczęściej posiadają blokadę elektromechaniczną i siłownik, który po spełnieniu określonych wymogów pozwala na swobodne przejście. Tego rodzaju rozwiązanie jest w pełni bezpieczne. Jeśli w budynku wybucha panika, wszystkie bramki zostają odblokowane, umożliwiając bezproblemową drogę ewakuacji.

Bramki uchylne

Najczęściej spotykaną wersją bramek są bramki uchylne, które są najłatwiejsze w obsłudze. Uchylne ramię może otwierać się w jednym lub dwóch kierunkach, często znajduje się na nim obrazek wskazujący kierunek przejścia. Bramka uchylna jest dostosowana do przejazdu wózkiem inwalidzki oraz wózkiem dziecięcym, co jest znaczącym ułatwieniem dla użytkowników. Spotyka się je w obiektach rekreacyjno-sportowych, na basenach, w sklepach. Ich funkcją w większym stopniu jest kierowanie ruchem pieszym, niż kontrola dostępu.

Bez nowoczesnych bramek obrotowych i uchylnych nie może sprawnie i bezpiecznie funkcjonować żaden stadion, biurowiec, ani port lotniczy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kontrola dostępu i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.