Hydraulika siłowa

FireShot Capture 29 - - http___selltech.com.pl_admin_Editor_assets_1_002_1.pdfW hydraulice siłowej chodzi o zamianę energii ciśnienia na energię kinetyczną. Na polskim rynku działa wielu producentów urządzeń szeroko rozumianej hydrauliki siłowej. Oprócz wykonawstwa zajmują się również diagnostyką oraz naprawami układów hydraulicznych. Wszystkie zamówienia są szeroko konsultowane z klientem, tak by wybrać najlepszą opcję i rozwiązać wszystkie problemy. Do najważniejszych elementów hydrauliki siłowej zalicza się specjalne siłowniki, pompy oraz agregaty.

Siłowniki hydrauliczne są efektem długoletniej pracy konstruktorów. Są to urządzenia służące do zamiany ciśnienia cieczy na jednokierunkowy ruch.  Można je wykorzystać np. w maszynach budowlanych. Dzięki zaawansowanym próbom i wieloletniemu doświadczeniu, firmy działające na rynku mogą pochwalić się bardzo nowoczesnymi produktami. Warsztat będący zapleczem hali produkcyjnej jest miejscem intensywnych prac nad rozwojem i polepszaniem już istniejących rozwiązań. Siłowniki występują w dwóch opcjach – jednostronnego oraz wielostronnego działania.

Pompy hydrauliczne mogą występować w wersji zębatej, łopatkowej, śrubowej, osiowej i innych. Mają one różne właściwości i parametry techniczne, a także zastosowanie. Odznaczają się niskim poziomem hałasu, posiadają gamę opcji przyłączeniowych. Pracują na różnych cieczach roboczych, między innymi na olejach mineralnych, roztworach wodnych glikoli oraz emulsjach wodno-olejowych.

Agregaty hydrauliczne w wersji spalinowej mogą służyć zasilaniu olejem hydraulicznym urządzeń z odbiornikami hydraulicznymi, czyli silnikami lub siłownikami. Wyposażone w ciche wentylatory chłodnice oleju doskonale sprawdzają się w dzisiejszych układach hydraulicznych.

Nowoczesna hydraulika siłowa wykorzystuje zdobycze najnowsze zdobycze technologiczne, a siłowniki, pompy i agregaty stają się coraz bardziej innowacyjne i znajdują zastosowania w wielu branżach przemysłu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Technika i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.