Jak urządzić pokój dziecinny?

noworodekPrzygotowując się na przyjęcie nowego, małego członka rodziny, warto zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo. Pojawienie się dziecka w domu jest olbrzymim przeżyciem, angażującym całe nasze zainteresowanie na długi czas. Z tego względu trzeba pomyśleć o wszystkich, niezbędnych elementach, zanim mały człowieczek z nami zamieszka. Nie możemy na wiele rzeczy czekać, aż zaczną stanowić zagrożenie dla raczkującego, czy nawet biegającego po domu malucha.

Urządzanie pokoju dla naszej pociechy wiąże się z jego kompletnym remontem. Na ścianach pojawiają się kolorowe tapety, a meble i lampy przypominają tematy z bajek. Wybierając szafy, stoliki czy łóżeczka dziecięce, trzeba zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo. Nie mogą zawierać elementów, które będą mogły skrzywdzić naszego potomka. Należy zabezpieczyć wszystkie kanty, sprawdzić czy są solidnie zmontowane, a żadne śrubki, gwoździki czy inne, drobne łączenia nie będą łatwe do wyciągnięcia, czy innych działań stanowiących zagrożenie dla dziecka.

Szczególnie należy się zastanowić nad łóżeczkiem, w którym maluch będzie spędzał większość dnia. Powinno być stabilne, wykonane z bezpiecznych materiałów i pokryte lakierami, które nie wywołają u dziecka zatruć ani alergii. Należy zdać sobie sprawę z tego, że niemal każde dziecko wypróbowuje swoje pierwsze ząbki na elementach łóżeczka, bezwiednie połykając to, co odpadnie z ich powierzchni. Warto więc zwrócić także uwagę na łatwość jego czyszczenia oraz z jakiego materiału zostało wykonane. Warto wybrać doświadczonego producenta mebli, który posiada odpowiednie certyfikaty. Niezwykle istotny jest również dobór materacyka, który nie powinien być zbyt miękki, a najlepiej by był wykonany z surowców naturalnych.

Wśród innych niezbędnych akcesoriów, które musimy nabyć w momencie pojawienia się w rodzinie dziecka, znajduje się fotelik do samochodu, która ma zapewnić maluchowi bezpieczną podróż autem, a rodzicom spokojną jazdę bez odwracania uwagi od kierowania pojazdem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Meble i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.