Niezbędne elementy sieci kanalizacyjnej

Sieci kanalizacyjne i wodociągowe oparte są na sprawdzonych technologiach. Ich sprawne funkcjonowanie opiera się na różnego rodzaju urządzeniach i środkach. Należą do nich m.in. hydrofory, pompy, przepompownie ścieków oraz biopreparaty do oczyszczania ścieków.sewerage-780582_640

Hydrofory

Na przykład zadaniem hydroforów jest zapewnienie stałego, niezmiennego ciśnienia w wodociągu. Pompy mają szerokie zastosowanie w tłoczeniu wody pitnej, deszczowej, a także odprowadzaniu ścieków. Nie wszędzie jest dostęp do kanalizacji i wodociągów. Samodzielna budowa instalacji wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności.

Pompy

Pompy mogą mieć różną konstrukcję i sposób funkcjonowania. W zależności od przeznaczenia pompy wykonuje się z innych materiałów, zapewniających im sprawne działanie w każdych warunkach. Pompy dostosowuje się do rodzaju istniejącej studni. Przy wyborze pompy należy wziąć pod uwagę jej wydajność oraz własne potrzeby. Najlepiej zasięgnąć porady specjalisty w tym zakresie.

Istniej wiele rodzajów pomp o różnych zastosowaniach – np. pompy zatapialne (stacjonarne lub wolnostojące) do ścieków, pompy do przetłaczania czystej wody ze studni, pompy głębinowe, powierzchniowe, fontannowe do przydomowych oczek wodnych i wiele innych, a także kompleksowe systemy składające się z pompy, zbiornika i presostatu – czyli hydrofory.

Przepompownie ścieków

Przepompownie ścieków mają zastosowanie w gospodarstwach domowych, które są zlokalizowane na terenach z wysokim poziomem wód gruntowych lub bardzo oddalonych od strefy zrzutu. Nie można tam użyć tradycyjnych systemów o charakterze grawitacyjnym. Przepompownie stanowią kompletny system odprowadzania ścieków, który działa w sposób automatyczny. Obsługują one zarówno ścieki sanitarne i bytowe, jak i wody opadowe. Nadają się do różnego rodzaju ścieków przydomowych – zużytej wody z umywalek, wanien, zlewozmywaków, wody z WC z fekaliami.

Nowoczesne przepompownie dostępne na rynku mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są niezawodne i w pełni zautomatyzowane, nie wymagają żadnej obsługi. Montaż nie sprawia trudności, jest stosunkowo szybki i nieskomplikowany. Przepompownie nie wymagają także stałego konserwowania, są wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów, co zapewnia im doskonałą odporność na czynniki zewnętrzne, zarówno chemiczne, jak i mechaniczne uszkodzenia. Przepompownie ścieków są również wyposażone w rozdrabniacze oraz nowoczesny system sterowania.

Biopreparaty

W zakresie oczyszczania ścieków konieczne jest stosowanie specjalnych środków, takich jak biopreparaty. Można je stosować w szambach,  przydomowych oczyszczalniach,  przepompowniach ścieków, kompostownikach, przenośnych toaletach, oczkach wodnych itd.

Nowoczesne preparaty do oczyszczalni składają się z wyselekcjonowanych bakterii i enzymów, które skutecznie poprawiają wydajność oczyszczalni poprzez przyspieszenie procesów rozkładu złożonych związków organicznych, które występują w ściekach, na związki proste.

Ich zadaniem jest upłynnienie zawartości szamba oraz odbudowa korzystnej dla działania oczyszczalni flory bakteryjnej. Biopreparaty ze względu na wykorzystanie naturalnych składników są bezpieczne dla środowiska, ludzi i zwierząt. Pozwalają także uniknąć nieprzyjemnych zapachów.

Szeroki wybór pomp głębinowych, hydroforów, przepompowni ścieków i biopreparatów oferowany przez producentów pozwala każdemu zainteresowanemu znaleźć najlepsze rozwiązanie, dopasowane do własnych potrzeb.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, dom i mieszkanie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.