Moda na fototapety

Fototapety są modnym wykończeniem mieszkania. Dla tych, którzy nie chcą na ścianie tynków dekoracyjnych ani sztukaterii, może być najlepszym rozwiązaniem. Oferowane przez producentów fototapety mają interesujące i ciekawe wzory, które świetnie sprawdzą się w różnych miejscach – nie tylko w mieszkaniach, ale również w budynkach publicznych, hotelach, knajpach. Możliwości zastosowań fototapet są tak naprawdę nieograniczone.

Fototapety oraz nowoczesne tapety ścienne najczęściej stosuje się na głównej ścianie w pomieszczeniu. W tym momencie fototapeta staje się centralnym punktem wnętrza.
Można również stworzyć zupełnie nietypową, indywidualną fototapetę – na przykład ze zdjęcia z własnego rodzinnego archiwum, na przykład zdjęcie z wakacji. Taka przygotowana na zamówienie fototapeta może być oryginalną ozdobą ściany.

Fototapety były modne w latach osiemdziesiątych, jednak wtedy królował jeden wzór fototapety – motyw egzotycznej plaży. Dzisiaj możliwości wyboru są znacznie większe. Są to między innymi motywy miasta, oryginalne pejzaże górskie, popularne zabytki architektoniczne, motywy ze zwierzętami, z roślinami, a także wzory całkowicie abstrakcyjne. Wyjątkowo modne są fototapety w kolorze czarno-białym. Wybierając fototapety, warto zwrócić uwagę na właściwości jej podłoża, jak również z jakiego materiału ją wykonano, i na jakość samego wydruku. To wszystko ma wpływ na wytrzymałość fototapety oraz jej odporność.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tapety ścienne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.