Zastosowania malowania metodą proszkową

Malowanie proszkowe jest wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu ze względu na łatwość zastosowania oraz wyjątkową skuteczność. Przedmioty malowane proszkowo zachowują swój wygląd przez długi czas, niezależnie od tego czy są to karoserie samochodowe, ramy rowerowe, meble metalowe, grzejniki, czy jeszcze jakieś inne przedmioty.

Malowanie proszkowe ma tę zaletę, ze jest przyjazne środowisku. Nie stosuje się w tym przypadku farb opartych na rozpuszczalnikach, ciekawe jest również to, że jedna warstwa malowania proszkowego odpowiada trzem warstwom tradycyjnej farby.

Do zalet malowania proszkowego należy przede wszystkim możliwość uzyskania równomiernej jednolitej warstwy farby, a także trwałość uzyskanej powłoki, jej odporność na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Doskonale przylegająca farba oraz brak zacieków to bardzo istotny argument przemawiający za malowaniem proszkowym. Co ciekawe, stosuje się je również do produktów mających kontakt z żywnością, co potwierdza bezpieczeństwo używanych farb.

Malując proszkowo możemy uzyskać rozmaity efekt – błysk, mat lub półpołysk – w zależności od rodzaju farby, jaki wybierzemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Techniki malowania i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.