Protetyka stomatologiczna

Pracownia protetyczna zajmuje się wykonywaniem protez zębowych, mostków, koron, oraz różnego rodzaju wypełnień zębowych. Zadaniem pracowni jest odtworzenie pierwotnego stanu uzębienia po utracie zębów na skutek różnych czynników.

Laboratorium protetyczne na co dzień współpracuje z dentystą i na jego zlecenie wykonuje wszelkie czynności, takie jak wytwarzanie aparatów ortodontycznych, naprawa protez zębowych. Pracownia pracuje na różnego rodzaju materiałach – tworzywach sztucznych, elementach metalowych, a także ceramicznych.

Protetyka stomatologiczna umożliwia korekcję zgryzu osobom, które doznały urazu, przeszły ciężką chorobę lub utraciły zęby na skutek upływu czasu lub braku podstawowej higieny jamy ustnej.

Możliwości dzisiejszej protetyki są ogromne. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu i ciągłemu udoskonalaniu metod może ona zapewnić satysfakcję każdego pacjenta. Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Za jakość trzeba zapłacić. Nowoczesne implanty zębów mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych za sztukę.

Implant zębowy pozwala przywrócić uśmiech wielu osobom. Najbardziej dotkliwa dla człowieka jest utrata zębów z przodu. Implanty cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją trwałość i estetyczny wygląd. Chociaż wiąże się z nimi także dużo cierpienia. Odtworzenie naturalnego uzębienia kosztuje sporo pieniędzy i wytrwałości.

Implanty zębów wykonywane są z tytanu, wwierca się je w dziąsło pacjenta, a następnie nakłada się koronę protetyczną, która ma wygląd zęba. Innowacyjność tego rozwiązania polega na tym, że implant jest całkowicie niezauważalny przez osoby trzecie, wrasta w układ kostny i staje się jego integralną częścią. Gojenie może trwać nawet pół roku. Po kilku tygodniach od zagojenia się ran, pacjent zapomina, że ma implant zęba, może normalnie funkcjonować, jeść i śmiać się, odsłaniając piękny uśmiech.

Samo wszczepianie implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Zabiegowi może się poddać każdy zdrowy człowiek, który aktualnie nie choruje na choroby dziąseł i posiada silne kości. O implanty trzeba dbać tak samo, jak o własne zęby, myjąc je, szczotkując i nitkując.

Wszystkie zabiegi dentystyczne wykonuje stomatolog, ale jego podporą jest pracownia protetyczna, która wykonuje wszystkie rodzaje uzupełnień – implanty, mostki, protezy stałe i ruchome, korony itd.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Protetyka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.