Obudowy metalowe na sprzęt elektryczny

Specjalne obudowy metalowe na złącza kablowe to produkt wykorzystywany przez wiele firm działających w branży przemysłu energetycznego, telekomunikacyjnego oraz budowlanego. Na rynku istnieje wielu producentów zaopatrujących te firmy w bezpieczne w użytkowaniu rozdzielnice elektryczne niskiego napięcia, w tym również rozdzielnice budowlane. Są one bardzo powszechne w budownictwie mieszkaniowym i nie tylko. Telewizje kablowe, systemy domofonowe, dostawcy Internetu, telefonie umieszczają w rozdzielniach swoje moduły, dzięki czemu dostęp do kabli jest zabezpieczony przez osobami nieupoważnionymi, ale łatwy dla specjalistów.

Obudowy metalowe są wykonane z trwałych i odpornych na działanie czynników zewnętrznych materiałów. Posiadają stabilną konstrukcję, miejsce na tablicę ostrzegawczą i szybkę do oznaczenia złącza, a także mocny zamek. Obudowy ze stali nierdzewnej, podobnie jak z tworzywa termoutwardzalnego charakteryzują doskonałe właściwości. Występują one w wielu rozmiarach.

Szczególnym typem obudów są szafy sterownicze, w których montuje się aparaturę sterowniczą oraz inny osprzęt energetyczny. Szafy stoją na cokole, co sprawia, że można je zainstalować na kanałach kablowych. Boki szafy można w łatwy i szybki sposób zdemontować, zyskując dostęp do znajdującej się wewnątrz aparatury. Na podobnej zasadzie działają szafy kablowe.

Szczególną popularnością cieszą się obudowy ze stali nierdzewnej, ponieważ złącza kablowe umieszczone w nich są w pełni bezpieczne. Wewnątrz obudów można zainstalować kable oraz aparaty elektryczne stosowane przez wiele branż, w tym energetykę, telekomunikację i budownictwo.

Na takiej zasadzie powstają specjalistyczne rozdzielnie elektryczne posiadające różne parametry techniczne. Można zamówić obudowy z szybką ułatwiającą odczyt, lub bez niej. Obudowy są tak skonstruowane, by dać możliwość zabudowy szaf licznikowych i rozdzielczych w jednej obudowie. Rozdzielnice budowlane są efektem wieloletniej pracy konstruktorów, dzięki czemu stanowią produkt dopracowany w każdym szczególe, nowoczesny i funkcjonalny.
Szafy sterownicze produkowane są w różnych rozmiarach, posiadają bardzo wysoki stopień ochrony dzięki zabezpieczeniu antykorozyjnemu blachy. Szafy kablowe są łatwe w montażu i demontażu, co znacznie ułatwia dostęp do całej aparatury wewnątrz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obudowy metalowe, Technika i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.