Odzież ochronna

Ochrona głowy i oczu są podstawowymi funkcjami, jakie muszą spełniać kaski i hełmy ochronne, a także okulary czy gogle spawalnicze. W pracy czyha na pracowników fizycznych wiele niebezpieczeństw. Ich pracodawcy powinni zadbać o odpowiednie warunki pracy. Wchodzi w to również zapewnienie odzieży, która będzie chronić pracownika przed szkodliwym wpływem otoczenia, w którym pracuje. Gwarantuje to polskie prawo i normy unijne. Każdy pracownik musi mieć świadomość, że to mu się prawnie należy, a niedopełnienie tej sprawy grozi nie tylko utratą zdrowia lub nawet życia przez pracownika, ale również sankcjami prawnymi dla pracodawcy.

Na zagrożenia biologiczne narażeni są pracownicy laboratoriów medycznych (zakażenia zagrażającymi życiu wirusami), branży kanalizacyjnej, zakładów, gdzie produkowana jest żywność. Specjalni dla nich powstały maski, a także półmaski. W chłodniach i hutach odzież ochronna musi neutralizować trudne warunki termiczne. Dobrze dopasowany kombinezon i gogle spawalnicze oraz inne elementy odzieży doskonale wypełnią tę funkcję.

Ochrona oczu to podstawa w branży spawalniczej. Ochrona głowy – branży budowlanej. Przed porażeniem prądem uchronią pracownika kombinezony wykonane z materiału izolacyjnego. Czynniki atmosferyczne takie jak: ciepło czy zimno, opady śniegu i deszczu nie będą straszne tym, którzy wykonują prace porządkowe. Komfort zapewnią im wodoszczelne i ocieplane elementy ubioru.

Znajdujące się w ofercie producentów artykuły służą do chronienia różnych obszarów ciała, między innymi głowy, rąk, stóp, oczu.

Ochronę dłoni przed niebezpiecznymi czynnikami, takimi jak prąd, groźne substancje chemiczne, wysoka temperatura, uszkodzenia mechaniczne zapewniają rękawice ochronne, wykonane z trwałego i odpornego materiału. Rękawice są bezszwowe, posiadają cieniutką lateksową warstwę. Dzięki nim skóra dłoni oddycha i jest zabezpieczona przed zabrudzeniem. Rękawice umożliwiają wykonanie nawet bardzo precyzyjnych prac, nie utrudniając ruchów palców. Elastyczna pianka nitrylowa zastosowana w produkcie zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Podstawowym kryterium jakości odzieży ochronnej jest jej odporność i stałe utrzymywanie walorów zabezpieczających, ważna jest również wygoda użytkowania. Odzież ochronna nie może krępować ruchów pracownika. Dopasowana do jego budowy ciała z pewnością zapewni mu komfort i przyczyni się do tego, że będzie on mógł skupić się tylko i wyłącznie na pracy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież ochronna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.