Jak pielęgnować trawę?

Piękny trawnik to podstawa przydomowego ogrodu. Nie wystarczy zasiać trawę i czekać na deszcz, trzeba jeszcze włożyć w to trochę pracy. Kiedy widzimy u rodziny, czy znajomych równą, zieloną trawę, to możemy mieć pewność, że jest ona dość często koszona. W czasie upalnego i suchego lata trzeba jej też zagwarantować codzienną porcję wody. Na wiosnę warto użyć wertykulatora, który doprowadzi powietrze do systemów korzennych i znacznie je wzmocni. Bez tych wszystkich czynności piękny trawnik pozostanie tylko w sferze naszych marzeń.

Dobór kosiarki

Niezwykle istotny jest wybór dobrej kosiarki, którą będziemy musieli używać przynajmniej raz na dwa tygodnie, a najlepiej dwa razy częściej. W specjalistycznych sklepach dostępne są kosiarki elektryczne oraz kosiarki spalinowe. Wybór konkretnego modelu zależy od wielkości trawnika, oddalenia od domu, a także możliwości przechowywania sprzętu. Kosiarki elektryczne są doskonałym rozwiązaniem, kiedy nasz trawnik nie jest zbyt duży. Są dość lekkie i poręczne, jednak niebezpieczeństwo może stanowić ciągnący się za nimi kabel elektryczny, który łatwo można przeciąć.

Kosiarki spalinowe są najbardziej komfortowe w obsłudze. Wystarczy trochę paliwa i można się oddawać uciesze koszenia nawet dużych przestrzeni. Niestety problematyczne bywa ich przechowywanie. Jeśli posiadamy komórkę, domek narzędziowy czy garaż, to znajdziemy dla nich stosowne miejsce. Nie powinno się ich składować wewnątrz domu, bo ze względu na wydzielane spaliny są dość brudne i nie pachną zbyt ładnie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogrody i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.