Uroczystości pogrzebowe

W naszej tradycji jest godne żegnanie osób, które odchodzą z tego świata. Po ceremoniach pogrzebowych krewni i przyjaciele zmarłego spotykają się na uroczystości zwanej stypą, konsolacją lub ucztą pogrzebową. Jest to zwyczajowo przyjęta forma pocieszenia wszystkich żyjących po stracie bliskiej osoby. Do niedawna uroczystości tego typu odbywały się w prywatnych domach. Dzisiaj stypy w Poznaniu i innych wielkich miastach organizuje się w lokalach gastronomicznych, hotelach lub specjalnych salach spotkań, zlokalizowanych w pobliżu cmentarzy.

Nawet te rodziny, które w dzisiejszych czasach decydują się na domowy charakter konsolacji, mogą skorzystać z usług profesjonalnych firm cateringowych, które są w stanie dostarczyć dowolną ilość odpowiedniego jedzenia. Dzięki takim rozwiązaniom można przestać myśleć o organizacji przyjęcia i skupić się na pogrzebowych uroczystościach. Catering jest dostarczany również na te stypy w Poznaniu, które odbywają się w wynajętych salach lub namiotach. Wtedy można zamówić dodatkowo odpowiednią liczbę stołów, krzeseł, naczyń i sztućców.

Coraz częściej w organizowaniu uczt pogrzebowych zaczęły specjalizować się hotele. Dzięki temu nie trzeba się kłopotać zamówieniem miejsc noclegowych dla żałobników, którzy dojeżdżają na pogrzeb z odległych miejsc. Hotele oferują specjalne zniżki dla organizatorów uroczystości. Korzystając z takiej usługi można zorganizować godne pożegnanie, niezależnie od zasobności portfela. Stypy w Poznaniu organizują przede wszystkim hotele, które znajdują się w pobliżu cmentarzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy okolicznościowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.