Atrakcyjne oświetlenie

Żyrandole są niezwykle dekoracyjnym elementem wystroju każdego salonu. Od ich kształtów, materiałów, z których je wykonano i pomysłu zależy stylistyka danego pomieszczenia. Dobór żyrandoli wcale nie jest sprawą łatwą. Wielu zawodowych designerów, zajmujących się urządzaniem wnętrz, rozpoczyna planowanie od wyboru centralnego punktu świetlnego i dopiero później zastanawia się, w jaki sposób zagospodarować przestrzeń. Ich zdaniem lepiej jednak zrezygnować z tej ozdoby, niż zgodzić się na żyrandol, który nie do końca pasuje do pokoju.

Podstawowym błędem, który zdarza się nam podczas urządzania mieszkania, jest wybór zbyt dużej lampy. Wiedzeni gustem wybieramy żyrandole, które przeznaczone są do znacznie wyższych pomieszczeń. Niestety większość sklepów jest wyższa niż standardowe wysokości pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach. W efekcie w salonach wiszą żyrandole, które zawadzają o głowy przechodzących osób. Niezależnie od piękna lampy, nie powinniśmy do tego dopuszczać. Obijanie się głową o żyrandol nigdy nie jest dobrze widziane.

Osoby urządzające pomieszczenia powinny pamiętać, że wszelkie sprzęty, znajdujące się w danym pokoju, powinny być utrzymane w jednej stylistyce. Stylowe żyrandole będą doskonałą oprawą dla stylowych mebli. Lampy nawiązujące do naturalnych inspiracji i wykonane z naturalnych materiałów będą się wspaniale komponowały z meblami kolonialnymi lub orientalnymi. Nowoczesne żyrandole, o kosmicznych kształtach, podkreślą współczesny wystrój pokoju i wyeksponują futurystyczne zagospodarowanie pozostałej przestrzeni. Pomieszanie tych wszystkich pomysłów stworzy w pokoju stylistyczną kakofonię.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lampy i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.