Okleiny modyfikowane

Wybierając nowe meble do naszego mieszkania, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że większość produktów drewnianych jest wykańczana z użyciem specjalnych oklein. Dzięki nim meble wyglądają elegancko, nie niszczą się zbyt szybko i nie widać na nich śladów upływających lat. Najczęściej do tego celu używane są okleiny modyfikowane, które charakteryzują się powtarzalnością wzoru, równomiernym natężeniem koloru i brakiem szczelin, pęknięć i sęków, którymi zwykle odznacza się naturalne, surowe drewno.

Okleiny modyfikowane doskonale się sprawdzają przy produkcji drzwi, listew przypodłogowych i frontów mebli. Szeroka oferta wykończeń, dostępna u producentów poszczególnych elementów drewnianych sprawia, że z pomocą oklein otrzymamy wymarzony kolor wszystkich, drewnianych elementów. Jednocześnie zostaną one zabezpieczone przed szkodliwym działaniem nadmiernej wilgoci i dużego nasłonecznienia w danym pomieszczeniu.

Okleiny modyfikowane są produkowane z drzew zaliczanych do szybkorosnących, a więc nie zakłócają równowagi lasów, a co za tym idzie uznawane są za rozwiązania ekologiczne. Dzięki trwałości i łatwości w osiąganiu dowolnych barw i wzorów mogą być wykorzystywane do seryjnej produkcji mebli, czy też do oklejania przedmiotów wielkogabarytowych. W zależności od potrzeb mogą być grube lub cienkie, o mniej lub bardzie wyrazistej strukturze. Pokazują, że nie trzeba wycinać rzadkich i ginących gatunków drzew, by uzyskać niepowtarzalny wystrój wnętrza, kolor ram okiennych czy też drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Okleiny modyfikowane i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.