Przydomowa stacja uzdatniania wody

Woda w naszych kranach nie ma zbyt wysokiej jakości. Znajduje się w niej wiele zanieczyszczeń stałych, takich jak piasek, żwir, rdza z rur wodociągowych. Bardzo często bieżąca woda, która płynie z naszych kranów jest mocno zażelaziona i twarda, a do tego wszystkiego smakuje i pachnie chlorem. Niektórzy z nas kupują wodę do picia w sklepach, inni próbują uzdatnić tą, która płynie z ich kranów. Możliwości jest tyle, ile firm produkujących filtry do wody, ale od lat za najskuteczniejszą jest uważana odwrócona osmoza.

Filtry działające na zasadzie odwróconej osmozy naśladują ten proces, który naturalnie zachodzi w przyrodzie. Dzięki specjalnej membranie osmotycznej zatrzymywane są wszelkie nieczystości. Odwrócona osmoza jest wywoływana poprzez sztuczne wywieranie ciśnienia na wodę. Jej dodatkowym atutem są zupełnie neutralne ścieki, których nie trzeba specjalnie utylizować. W specjalistycznych sklepach można nabyć całe systemy filtracji wody, zbudowane w oparciu o zasadę odwróconej osmozy. Coraz częściej decydują się na nie właściciele domów jednorodzinnych.

Zamontowanie przydomowej stacji uzdatniania wody, opartej na odwróconej osmozie daje pewność, że woda płynąca z kranu nie będzie zawierała żadnych zanieczyszczeń, niebezpiecznych grzybów i pleśni, a więc całkowicie nadająca się do bezpośredniego spożycia. To bardzo istotne zwłaszcza w przypadku alergików, którzy są wrażliwi nawet na najmniejsze zanieczyszczenia. Coraz częściej filtry z zastosowaniem odwróconej osmozy są montowane w budynkach użyteczności publicznej oraz szkołach i przedszkolach dając możliwość picia wody wprost z kranu, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uzdatnianie wody i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.