Popularność tapet

Fototapety to ostatni krzyk mody. Na rynku jest ich tak wiele, że paradoksalnie wybór może być naprawdę trudny. Wykonana na specjalne zamówienie indywidualna fototapeta może być wyjściem z sytuacji. Wiele firm oferuje możliwość wydruku fototapety z podesłanego zdjęcia – rodzinnego, np. z niezapomnianych wakacji.

Trzeba zwrócić uwagę na jakim podłożu została wydrukowana fototapeta, z jakiego materiału jest wykonana, oraz jaka jest jakość samego wydruku. Od tego wszystkiego zależy trwałość fototapety oraz jej odporność na promienie słoneczne itd.

Fototapety przeżywają swoją drugą młodość. Były już popularne w latach 80-tych, ale wtedy modny był tylko jeden wzór – plaża z palmami. Dziś możliwości są znacznie większe, motyw plaży jest jednym z setek dostępnych na rynku, i mało kto go wybiera, mając tak duży wybór. Wiele osób zamiast typowo rajskiego krajobrazu, decyduje się na bardziej „chropowaty” obrazek,

Na rynku dostępne są różnorodne wzory fototapet: abstrakcyjne wzory, wzory kwiatowe, roślinne, zwierzęce, perły architektury światowej, fototapety nawiązujące do sztuki malarskiej, z motywem miasta – tu królują obrazki z oświetlonego Nowego Jorku itd. Popularne są także fototapety czarno-białe.

Oczywiście fototapeta może być położona tylko na jednej ścianie w danym pomieszczeniu, inaczej powstałoby wrażenie chaosu. Alternatywą są tapety ścienne, które dostępne są we wszystkich możliwych kolorach, fakturach, wzorach, stylach. Firmy handlujące tapetami oferują katalogi producentów tapet z setkami wzorów. Klient może zapoznać się z fakturą i wyglądem danej tapety, i zamówić ją w sklepie.

Nowoczesne tapety ścienne produkowane są na flizelinie, materiale niezwykle trwałym, przyczepnym i bardzo wdzięcznym do kładzenia. Tapety na flizelinie nie muszą być smarowane klejem, wystarczy pokryć klejem ścianę. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia i skraca proces tapetowania, sprawiając że każdy sobie poradzi z tym zadaniem. Na rynku bardzo popularne są także tapety z włókna szklanego, odznaczające się niezwykłą trwałością i długowiecznością, które można również wielokrotnie malować, a ich gruba struktura pozwala ukryć niedoskonałości ściany. Tapety z włókna szklanego są więc bardzo praktyczne do biur i pomieszczeń użyteczności publicznej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Materiały wykończeniowe, Tapety ścienne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.