Kolagen z ryb liofilizowany

Kolagenum to produkt oparty na kolagenie rybim, który w odróżnieniu od kolagenu zwierzęcego jest całkowicie bezpieczny, bo nie przenosi chorób na ludzki organizm.

Kolagen to odporne na rozciąganie białko, które jest bardzo ważnym budulcem naszego ciała. Wchodzi w skład skóry, paznokci, włosów, kości, ścięgien, stawów, naczyń krwionośnych itd. Stosuje się go między innymi w kosmetykach (kremach przeciwzmarszczkowych), których celem jest przywrócenie skórze sprężystości i gładkości, a także w suplementach diety.

Kolagen z ryb dostępny w suplementach diety jest liofilizowany, tzn. suszony w sposób sublimacyjny. Proces liofilizacji powoduje, ze produkt zachowuje swoje cenne składniki odżywcze i wszystkie cechy produktu świeżego, z tym że jest znacznie lżejszy. Tracąc 95% wody, kolagen liofilizowany staje się produktem lekkim, który można przechowywać wiele lat bez żadnych konserwantów.

Kolagen jako element skóry i tkanek: chrzęstnej oraz kostnej nadaje im elastyczności oraz sprężystości. Skóra tracąc kolagen staje się pomarszczona, powstają na niej zmarszczki. Kolagen stymuluje ją do odnowy i powstawania nowych komórek. Produkcja kolagenu przez organizm ludzki zmniejsza się po 25 roku życia, by po 40-stce osiągnąć stan permanentnego niedoboru. Dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie liofilizowanego kolagenu z ryb, który uzupełni te niedobory, pobudzając organizm do odnowy i regeneracji swoich komórek oraz zapobiegnie widocznym oznakom starzenia.

Kolagen poprawia witalność oraz ogólne samopoczucie, podnosząc tym samym nasz komfort życia, dlatego powinien na stałe zagościć w apteczce ludzi w średnim wieku oraz seniorów. Nowoczesne suplementy diety z kolagenem zawierają kolagen rybi, ponieważ nie powoduje alergii, jest bardzo dobrze przyswajalny przez ludzki organizm oraz bezpieczny do codziennego stosowania zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Produkty Kolagenum są więc doskonałym uzupełnieniem diety, który pozwoli zdrowo i komfortowo czuć się po przekroczeniu wieku średniego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Produkty spożywcze, Suplementy diety i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.