Krzesła barowe

Krzesła barowe, zwane również hokerami, są niezbędnym wyposażeniem baru. Charakteryzują się one wysokim siedziskiem, często obrotowym, co zapewnia wygodę dla gości siedzących przy barze, którzy mogą liczyć na swobodę ruchów i odpowiednią wysokość siedzenia.

Są na rynku krzesła o szerokich zastosowaniach, które równie dobrze sprawdzą się w domu, wnętrzu mieszkalnym, jak i w miejscu publicznym – hotelu, restauracji czy barze. Mogą więc być traktowane jako krzesła hotelowe czy domowe. Jednak krzesła barowe nie należą do tej grupy. Za sprawą swojej charakterystycznej konstrukcji najlepiej sprawdzą się przy barze.

Urządzając bar czy restaurację, trzeba uważnie dobierać wszystkie elementy wykończenia, a później wyposażenia wnętrz. Jest oczywiste, że powinny one być ze sobą spójne i tworzyć efektowną całość. Każdy szczegół się liczy, bo goście odwiedzając restaurację po raz pierwszy przyglądają się wszystkiemu dosyć dokładnie. Jeśli obsługa, jedzenie lub wystrój nie przypadną im do gustu, prawdopodobnie nie dają lokalowi drugiej szansy.

Przede wszystkim liczy się komfort i zadowolenie gości, chodzi tu więc o wiele elementów, z których najbardziej podstawowymi są krzesła, stoły, zastawa stołowa, w następnej kolejności również sposób obsługi, no i oczywiście jakość jedzenia i atmosfera, którą można wykreować na przykład z pomocą różnych dodatków i mebli.

Oryginalne krzesła barowe z pewnością nadają wnętrzu charakteru. Dzisiejsi projektanci odważnie wdrażają swoje wizje, oferując meble z różnych materiałów, czasami w bardzo nietypowych kształtach.

Królują minimalistyczne proste formy i linie, z wygodnymi oparciami i siedziskami. Na topie są również bardziej ekstrawaganckie modele. Krzesła są niezwykle ważnym elementem wyposażenia barów, restauracji, klubów. Nowoczesny design sprawia, że krzesła mogą dziś grać główną rolę we wnętrzu.

Tapicerka może być wykonana z ekoskóry, skóry naturalnej lub dowolnej tkaniny dopasowanej do wystroju całości. Wygoda siedzenia w takim krześle powinna iść w parze z estetyką wykończenia i ogólnym dobrym wrażeniem. Wchodząc do baru, zwracamy przecież uwagę na różne rzeczy, wystrój jest bardzo ważny. Z drugiej strony jeśli krzesła będą niewygodne, goście szybko uciekną i nie będą chcieli wrócić.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Meble, Wyposażenie wnętrz i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.