Rolety zewnętrzne i żaluzje

Rolety materiałowe, żaluzje, verticale,  rolety zewnętrzne antywłamaniowe – możliwości osłonienia okien jest bardzo dużo. Popularne są zarówno rolety wewnętrzne rzymskie wolnowiszące, jak i rolety w kasetce posiadające aluminiową obudowę w różnych kolorach, rolety dachowe, rolety mini montowane na ramie okiennej, listwach przyszybowych – bez wiercenia, i niszczenia okna.

Dzięki specjalnym mechanizmom montowanym w roletach można dowolnie regulować natężenie światła w pomieszczeniu. Rolety wykonuje się z różnego rodzaju materiałów – z zaimpregnowanego poliestru, z materiałów podgumowanych (nieprzepuszczających światła), gładkich, wzorzystych, tłoczonych.

W zależności od tego, jakie funkcje ma spełniać roleta w konkretnym wnętrzu, można wybrać rolety zaciemniające montowane na ścianie lub na suficie lub rolety z prześwitujących tkanin, mające charakter głównie dekoracyjny, rolety woalowe, które można zdemontować, a następnie wyprać.

Tego rodzaju rozwiązania okienne są bardzo wygodne w użytkowaniu, dzięki wyposażeniu w systemy sznurkowe podciągające a także samohamujące. Rolety występują w zróżnicowanej kolorystyce. Pasują do wnętrz klasycznych, nowoczesnych, a nawet rustykalnych, mogą mieć prosty lub bardziej wyszukany styl. Nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru, podobnie jak żaluzje, drewniane, aluminiowe, czy pionowe verticale.

Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed włamywaczami, należy rozważyć zakup rolet zewnętrznych, które są oparte na bardzo nowoczesnych technologiach, i cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Na rynku są rolety, które można montować tylko w nowych budynkach (cała konstrukcja jest następnie tynkowana) oraz rolety do montażu w budynkach mających swoje lata.

Rolety zewnętrzne stanowią solidną barierę przeciw włamywaczom, a także dają ochronę termiczną i akustyczną, chroniąc mieszkańców przed mrozem i hałasem.

Tradycyjne firany i zasłony coraz częściej są wypierane przez nowoczesne rolety i żaluzje, które mogą mieć bardzo ozdobny charakter. Większość z nas chroni swoja prywatność, i zasłania okna przez wzrokiem ciekawskich sąsiadów z następnego budynku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Okna, Rolety wewnętrzne i zewnętrzne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.