Ceramika budowlana

Cegły, płytki elewacyjne, dachówki to podstawowe materiały budowlane potrzebne do budowy domu. Budując dom, musimy podjąć wiele ważnych decyzji. Po wyborze lokalizacji i kupieniu działki przychodzi kolej na wybór materiałów budowlanych. Możliwości wyboru są bardzo duże. Dużą popularnością cieszy się ścienna oraz dachowa ceramika budowlana, która jest powszechnie stosowana zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Powstają z niej budynki wielokondygnacyjne.

Na rynku branży budowlanej istnieje wielu producentów o dużym doświadczeniu, którzy zainwestowali w nowoczesne linie technologiczne i produkcyjne, umożliwiającą produkcję wysokiej jakości materiałów wykończeniowych oraz budowlanych, takich jak np. pustaki ceramiczne-ścienne, tzw. poromury.

Pustaki poryzowane posiadają dobre właściwości izolacyjne. Proces poryzowania bowiem skutkuje zmniejszeniem współczynnika przewodzenia ciepła. Idealnym wykończeniem ściany z pustaków są cegły klinkierowe elewacyjne. Dominującymi cechami klinkieru są jego wytrzymałość, mrozoodporność oraz estetyka.

Istniejące normy budowlane wymuszają dbałość o wysoką ochronę cieplną. Pozwala to na duże oszczędności, jeśli chodzi o ogrzewanie budynku. Poromury oraz płytki elewacyjne doskonale ze sobą współgrają, tworząc naturalną ceramiczną warstwę, która reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniach oraz zapewnia ciepło. Płytki elewacyjne występują w różnych odcieniach i wymiarach, co jest ich dodatkowym atutem.

Uzupełnieniem całości są dachówki ceramiczne. Wszystkie elementy ceramiki budowlanej pochodzące od polskich producentów są trwałe i wytrzymałe na korozję oraz czynniki zewnętrzne. Dorównują klasą produktom zagranicznym, a nawet je przewyższają. Niewątpliwym atutem płytek i dachówek ceramicznych jest również ich estetyczny wygląd.
Wytrzymała i solidna ceramika budowlana jest rezultatem wieloletniego doświadczenia i wytężonej pracy najlepszej klasy specjalistów.

Wiele materiałów budowlanych produkowanych przez polskie firmy zyskuje renomę także poza granicami naszego kraju, były one wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych targach budowlanych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, dom i mieszkanie, Ceramika budowlana, Materiały Budowlane i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.