Kontrola dostępu z Master key i zamkami hotelowymi

Master key to system zamków oraz kluczy, który zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz kontroli dostępu w różnego rodzaju budynkach. Ten typ zabezpieczeń jest szczególnie popularny w hotelach, gdzie posiadacz jednego klucza (klucz master) – np. szef ochrony może otworzyć wszystkie drzwi, sprzątaczka – tylko pokoje gości (klucz grupowy), natomiast poszczególni goście hotelowi tylko swoje własne pokoje (klucz indywidualny).

System master key znacznie usprawnia dostęp do pomieszczeń wszystkich upoważnionych do tego osób, a jednocześnie ogranicza dostęp osób niepowołanych. Kontrola dostępu to bardzo istotna sprawa w obiektach hotelowych.

Trzeba na bieżąco kontrolować stan urządzeń zapewniających bezpieczeństwo ( w tym przeciwpożarowych, systemów alarmowych), dobrze oznakować drogi ewakuacyjne, zainstalować profesjonalne elektroniczne zamki hotelowe, również zamki antypaniczne, sejfy, zatrudnić godnych zaufania pracowników i dobrze ich przeszkolić. Wszystko to wpływa na poziom bezpieczeństwa w hotelach.

Na rynku jest wiele specjalistycznych rozwiązań w zakresie hotelowych systemów bezpieczeństwa. Master key jest jednym z najważniejszych. Poziomy dostępu osób do poszczególnych pomieszczeń są w nim silnie shierarchizowane, dzięki czemu najważniejsze osoby mogą otworzyć każde drzwi, natomiast inne tylko niektóre.

Master key jest profesjonalnym zabezpieczeniem antywłamaniowym. Aby spełniał swoje zadanie, musi być wykonany precyzyjnie, z wielka dbałością o szczegóły. Dodatkowe wyposażenie w postaci różnorodnych zamków i wkładek jest bardzo zróżnicowane, i można je dostosować do potrzeb konkretnego obiektu.

Rozróżnia się dwa podstawowe rodzaje master key – system zamka i klucza centralnego, często stosuje się również system mieszany, łączący dwa poprzednie. Poszczególne drzwi są łączone w grupy, do których otwarcia potrzebny jest klucz grupowy. W systemie zamka centralnego jeden klucz wystarczy, by otworzyć drzwi indywidualne oraz główne, ale żadne inne – np. sąsiednie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kontrola dostępu, Ochrona, zabezpieczenia, alarmy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.