Narzędzia i materiały polerskie

Polerowania wymaga wiele przedmiotów i materiałów. Może to być stal, szkło, metale nieżelazne i ich stopy, tworzywa sztuczne, kamienie szlachetne, biżuteria srebrna i złota. Każdy z tych wyrobów i materiałów wymaga użycia specyficznych narzędzi, materiałów lub urządzeń. Paleta możliwości jest bardzo duża. Na rynku dostępne są m.in. zrobotyzowane automaty polerskie, produkowane pod indywidualne potrzeby klienta. Z kolei gotowe materiały do polerowania dostępne są w rozmaitych rodzajach, wielkościach, rozmiarach itp.

Wyróżnia się między innymi talerze, futra, gąbki i kulki polerskie. Jako uzupełnienie stosuje się specjalistyczne pasty, które znacząco usprawniają obróbkę różnorodnych powierzchni, pozwalając uzyskać oczekiwany efekt.

Tarcze polerskie tworzone są z różnych materiałów, na przykład z kilku odmian bawełny, takich jak bawełna flanelowa, odzieżowa, pościelowa lub też z filcu. Każdy typ ma swoje specyficzne przeznaczenia i zastosowania. Na przykład niektóre służą do wstępnego podstawowego polerowania, inne z kolei do ostatecznego wygładzania. Tego rodzaju tarczami można polerować wyroby aluminiowe, metalowe (z metali kolorowych), powierzchnie fornirowane, a nawet biżuterię – a więc nie tylko płaskie powierzchnie, ale również skomplikowane i nietypowe elementy.

W zależności od branży i typu materiału – aby uzyskać perfekcyjnie gładką powierzchnię – można używać także innych narzędzi polerskich oraz narzędzi ściernych, takich jak ściernice trzpieniowe lub płaskie, tarcze jubilerskie polerujące kamienie szlachetne oraz precyzyjne wyroby ze złota czy srebra.

Automaty polerskie, tarcze i inne narzędzia i materiały do polerowania mają szereg specjalistycznych zastosowań. Wiele z tych narzędzi jest stosowanych w lakiernictwie samochodowym – dla uzyskania idealnie gładkiej lakierowanej powierzchni. Dzięki dobraniu odpowiedniej tarczy czy gąbki polerskiej, możemy uzyskać wyjątkowy i trwały efekt. Ten zabieg wykonuje się w lakierniach samochodowych z zastosowaniem najnowocześniejszych narzędzi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Narzędzia polerskie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.