Lampy – oświetlenie ledowe, lampy witrażowe.

Lampy są nieodzowne w każdym pomieszczeniu. Ich różnorodność i bogata oferta w sklepach może niejednego przestraszyć – szczególnie jeśli chodzi o ofertę sklepów internetowych, które proponują tysiące modeli lamp z całego świata. W każdym sezonie obowiązuje jakaś moda na określony styl oświetlenia, może to być nawet kilka trendów równocześnie.

Od paru lat bardzo modne jest oświetlenie ledowe, które ma szereg zastosowań. Szczególnie dobrze nadaje się do podświetlenia pewnych elementów we wnętrzu, jak na przykład półki, witryny, obrazy, zdjęcia. Technologia LED jest bardzo nowoczesna i energooszczędna, dlatego wielu konsumentów decyduje się na tego rodzaju oświetlenie. Oczywiście nie wszędzie będzie ono pasowało, ponieważ jest ono całkowicie nowoczesne, i taki charakter powinny mieć też wnętrza, w których się je montuje. W technologii LED wykonywane są na przykład elastyczne paski, sprzedawane na metry, którymi można na przykład podświetlić ramę obrazu, wezgłowie łóżka, czy meble w kuchni.

Jeśli urządzamy jakieś wnętrze, musimy pomyśleć o oświetleniu jako elemencie aranżacji. Niektórzy oczywiście traktują lampy tylko jako element funkcjonalny, mający dawać światło, zapominając o aspekcie dekoracyjnym. Dzisiaj lampami i oświetleniem można kreować przestrzeń, tak samo jak meblami – jeśli tylko ma się do tego talent.

Na przykład w gabinecie prezesa czy w kancelarii prawnej dobre wrażenie robi elegancki styl aranżacji. Tworzą go stylowe meble, klasyczne tkaniny oraz specyficzne oświetlenie – np. lampy witrażowe. Tutaj lepsze będą lampy o klasycznym wyglądzie niż nowoczesne oświetlenie ledowe.

Z kolei w pokoju nastolatka dobrze wyglądać będzie lampa kolorowa, żywa, nawet ekstrawagancka, która będzie odzwierciedlać charakter i upodobania użytkownika pokoju.

Lampy stanowią więc ważne uzupełnienie wystroju wnętrza, należy dopasować je do naszych potrzeb jeśli chodzi o funkcjonalność i styl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lampy, Wyposażenie wnętrz i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.