Zabawki dla dzieci

Każde dziecko kocha zabawki, a zwłaszcza różnego rodzaju Przytulanki i maskotki. W przypadku małych dzieci trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo. Wszystkie zabawki powinny mieć specjalne atesty dopuszczające do używania przez najmłodszych.

Oczy do zabawek, nosy i innego rodzaju dodatki muszą być bardzo solidnie przytwierdzone i wykonane z porządnego materiału. W przeciwnym wypadku dziecko mogłoby je oderwać od zabawki i połknąć, robiąc sobie krzywdę.

Branża zabawek jest bardzo wyspecjalizowana. Na rynku od wielu lat działają producenci dodatków do zabawek, którzy w swojej ofercie mają dziesiątki wzorów oczu, nosów itp., które wykorzystywane są w produkcji misiów, lalek i rozmaitych przytulanek. Szczególnie istotne dla charakteru zabawki są oczy, które jak się mówi, są zwierciadłem duszy. Powinny one zatem mieć w sobie jakąś głębię i przykuwać spojrzenie. Oczami można nadać zabawce, pluszakowi dowolny charakter – wesoły, smutny, zły, zdziwiony. To właśnie oczy do zabawek najlepiej odzwierciedlają emocje, jakie producenci chcą przypisać danej maskotce.

Oczy i inne dodatki do zabawek mogą być przytwierdzone do pluszaków na różne sposoby – za pomocą kleju, wszyte lub przy użyciu specjalnych klipsów. Ten ostatni sposób jest zdecydowanie najlepszy, bo najskuteczniejszy. Pamiętajmy, że dziecko wbrew pozorom ma dużo siły, jeśli chce coś konkretnego osiągnąć. Mocowanie musi być więc bardzo solidne i wytrzymałe.

Pluszaki są chyba najbardziej uniwersalnymi zabawkami, którymi obdarowujemy dzieci od najmłodszych lat. Każdy z nas pewnie ma w pamięci jakąś swoją ulubioną maskotkę z dzieciństwa. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych modeli, wzorów i projektów zabawek, ale największą popularnością cieszą się ciągle najzwyklejsze misie, które uzupełniane są różnego rodzaju dodatkami – ubrankami, nakryciami głowy itp.

Na producentach zabawek i dodatków do pluszaków ciąży duża odpowiedzialność – ich produkty muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zabawki i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.