Kanistry plastikowe

Transport substancji niebezpiecznych nie jest łatwym zadaniem. Trzeba przede wszystkim zadbać o jakość opakowania, które powinno być przede wszystkim szczelne. Do przewożenia tego typu substancji ciekłych stosuje się standardowo beczki lub kanistry plastikowe z certyfikatem UN, które wykonane są specjalnego polietylenu charakteryzującego się wysoką gęstością. Wytrzymałość takich beczek i kanistrów jest bardzo wysoka, co przekłada się na bezpieczeństwo transportu. Każdy wyciek niebezpiecznej substancji zagraża zdrowiu ludzi oraz środowisku naturalnemu.

Kanistry z HDPE

Polietylen HDPE wyróżnia się doskonałymi właściwościami i parametrami technicznymi. Jest materiałem bezwonnym, bezsmakowym i obojętnym fizjologicznie. Dzięki temu może być wykorzystywany w kanistrach na benzynę, pojemnikach na alkohol, kwas siarkowy, roztwory soli i wiele innych substancji. Wysokiej gęstości polietylen nie wchodzi w reakcje z tymi substancjami, dlatego z powodzeniem jest stosowany w produkcji opakowań na detergenty, zbiorników paliwa, armatury ściekowej, pojemników na olej opałowy itd.

Certyfikat UN

Kanistry plastikowe z certyfikatem UN nadają się do kontaktu z żywnością, są powszechnie stosowane  w branży środków ochrony roślin, chemicznej czy samochodowej. Duży wybór rozmiarów sprawia, że można łatwo dopasować opakowanie do konkretnych potrzeb producenta czy dystrybutora.

Zaletą beczek i kanistrów z HDPE jest wysoka wytrzymałość i twardość. Są one odporne chemicznie oraz mechanicznie,  przewożonym substancjom nie zagraża wysoka ani niska temperatura, zmiana wilgotności czy promienie UV. Są nietoksyczne i trwałe, co sprawia, że można ich używać wielokrotnie. Specjalna konstrukcja natomiast daje możliwość ustawiania kanistrów jeden na drugim, przez co oszczędza się dużo miejsca. Szczelne zamknięcia (korki w przypadku kanistrów lub np. dekle w przypadku beczek) gwarantują bezpieczny transport i przechowywanie każdej substancji ciekłej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.