Sople i węże świetlne – oświetlenie świąteczne

W wyjątkowym okresie świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie już dekorujemy nasze domy, właściciele swoje sklepy, a włodarze miast rynki, place, ulice, miejsca publiczne. Jeden z najistotniejszych elementów tych świątecznych ozdób stanowi oświetlenie, które może mieć formę sopli, węży świetlnych, różnego rodzaju postaci – mikołajów, aniołków, reniferów, Św. Rodziny itp. Powstają specjalne iluminacje, oświetlenie zdobi także słupy, budynki i przede wszystkim choinki.

W oświetleniu choinkowym w ostatnim czasie furorę robią węże i sople świetlne LED, ze względu na wytrzymałość i energooszczędność technologii ledowej, bardzo ostatnio popularnej. Diodowe lampki świetnie sprawdzają się zarówno wewnątrz, do oświetlenia tradycyjnych choinek, jak i do zewnętrznych iluminacji.

Oświetlenie choinkowe

Symbole świąt Bożego Narodzenia jest choinka, którą można zastać w każdym polskim domu. Na przestrzeni lat wiele zmieniło się w sposobie jej dekorowania. Kiedyś ozdabiano choinkę rajskimi jabłuszkami, cukierkami, orzechami, pierniczkami, był też czas wykorzystywania plastikowych bombek, dziś do łask wracają szklane ozdoby z różnych kształtach i formach. Jedno pozostaje jednak niezmienne – choinka zawsze musi być udekorowana, oświetlona lampkami. Zastosowanie technologii LED w soplach i wężach świetlnych zapewnia nie tylko duże oszczędności w stosunku do tradycyjnych lampek choinkowych, ale także gwarantuje niezawodność. W przeciwieństwie bowiem do standardowego oświetlenia, jeśli awarii ulegnie jedna z lampek-diód, cały komplet nadal świeci. To znaczące udogodnienie – każdy chyba pamięta, jak choinka traciła cały urok przez jedną zepsutą żarówkę.

Jednak choinka to nie wszystko. Dziś oświetlamy na święta Bożego Narodzenia niemal wszystko – również okna, a także balkony, balustrady, tarasy, drzwi wejściowe. Przydają się do tego specjalistyczne produkty oświetleniowe – nowoczesne sople oraz węże świetlne LED do wykorzystania na zewnątrz. Sople idealnie nadają się do oświetlenia elewacji czy okna, węże natomiast na balkon czy taras. Możliwość zakupu lampek białych w barwie ciepłej i zimnej, a także w wersji wielokolorowej daje podstawę do tworzenia niepowtarzalnych iluminacji. Na rynku dostępne są także komplety, które można zaprogramować i ustawić im żądany tryb wyświetlania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oświetlenie choinkowe, Wyposażenie wnętrz i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.