Oświetlenie ledowe

Oświetlenie ledowe zyskuje na popularności z każdym dniem. Konsumenci przekonują się do technologii LED z wielu powodów. Przede wszystkim ze względu na jej właściwości energooszczędne. Zużycie prądu znacznie spada po zainstalowaniu oświetlenia diodowego. Z tym wiąże się również kwestia przyjazności dla środowiska naturalnego. LED to synonim nowoczesności, niezawodności oraz długiej żywotności, co zachęca wielu konsumentów do zainwestowania w oświetlenie LED. Nie ma co ukrywać, że jest ono droższe, ale w ogólnym rozrachunku wydatek bardzo się opłaca, bo żarówki diodowe świecą o wiele dłużej od wolframowych, tradycyjnych świetlówek, a poza tym pobierają znacznie mniej energii elektrycznej.

Halogeny LED sprawdzają się jako oświetlenie sufitowe, a także ścienne i podłogowe. Oświetla się nimi pokoje, kuchnie, łazienki, biura, obiekty publiczne, budynki. Dzięki wysokiemu stopniu szczelności, określone modele halogenów LED można z powodzeniem zastosować również na zewnątrz, gdzie nie zaszkodzi im deszcz, śnieg i zmienne warunki atmosferyczne. 

Oświetlenie LED  to nie tylko paski i taśmy LED, służące do podświetlenia witryny meblowej, pięknego obrazu na ścianie czy lustra, nadające wnętrzu głębi i wyrazu; oraz oczka umieszczane w podwieszanych sufitach, wnękach, półkach z karton-gipsu. Może ono przybierać także formę bardziej tradycyjnych lamp wiszących oraz stołowych, które doskonale sprawdzą się we wnętrzach o bardziej tradycyjnym wystroju.

Oświetlenie może być koloru białego, w ciepłym lub zimnym odcieniu, a także w bardziej ekstrawaganckich barwach – żółtej, czerwonej, zielonej, niebieskiej, fioletowej.

Oświetlenie ledowe może być montowane natynkowo lub podtynkowo dzięki różnorodnym ramkom i oprawom dostępnym na rynku. Różne wersje wykończenia – chromowane lub satynowe, a także zróżnicowana kolorystyka umożliwia dobranie najbardziej odpowiedniego oświetlenia do każdego wnętrz. Oświetlenie ledowe jest bardzo uniwersalne i można je spotkać w miejscach publicznych oraz domach prywatnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lampy, Wyposażenie wnętrz i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.