Jak urządzić gabinet

Sztuka tworzenia wokół siebie ładu i harmonii jest rozwijana przez ludzi od tysięcy lat. Poszczególne kultury i cywilizacje wypracowały nawet zestaw odpowiednich zasad, które sprawiają, że osoby przebywające w odpowiednio urządzonych pomieszczeniach lepiej się czują. meble ze sklejkiPrzykładem może być feng shui, starożytna praktyka planowania w zgodzie z naturą. Decydując się na urządzanie biura nie wystarczy zamówić mebli do gabinetu szefa, biurka dla pracowników i lady do recepcji.

Specjaliści podkreślają, że większość menadżerów nie zdaje sobie sprawy, jak wiele można powiedzieć o człowieku, uważnie lustrując jego gabinet. Miejsca pracy najważniejszych osób w firmie są zbyt ważne, aby pozostawiać je jedynie gustom szefów. Niestety prezesi i dyrektorzy, korzystając ze swej władzy, często decydują się na meble do gabinetu, które zamiast dodawać im prestiżu i tworzyć ich pozytywny wizerunek, bezlitośnie obnażają ich słabości, kompleksy lub brak estetycznej wyobraźni. Z punktu widzenia interesów całej firmy są to bardzo szkodliwe praktyki.

W wielu przypadkach kłopot z urządzaniem pokojów wynika z ich konstrukcji. Niewłaściwie zaprojektowane drzwi, niewygodnie ulokowane okna, różnice w poziomach podłogi często utrudniają odpowiednie ustawienie mebli. Dlatego niektóre firmy zlecają projektowanie pomieszczeń biurowych ekspertom w dziedzinie aranżacji przestrzeni. Potrafią oni w odpowiedni sposób wykorzystać naturalne cechy poszczególnych pokojów i odpowiednio je urządzić. Fachowo zestawiając meble do gabinetu, dodatki, oświetlenie i inne elementy wystroju, można zamienić wady pomieszczenia w jego zalety.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Meble i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.