Systemy automatyki i systemy wagowe

Automatyka przemysłowa to jedna z najważniejszych dziedzin nauk technicznych, mająca zastosowanie w wielu procesach produkcyjnych i technologicznych.

W dzisiejszej dobie procesy przemysłowe są bardzo zautomatyzowane. W skład skomplikowanych systemów automatyki przemysłowej wchodzą między innymi różnego rodzaju maszyny, linie technologiczne, roboty, urządzenia do prasowania i pakowania, a także transportu, aparatura do pomiarów, pompy, silniki, sterowniki, komputery i oprogramowania, urządzenia komunikacyjne.

Na rynku jest wielu producentów automatyki przemysłowej, którzy specjalizują się w konkretnych branżach i zastosowaniach automatyki. W parkach technologicznych powstają nowoczesne rozwiązania i systemy automatyki.

Automatyka może mieć zastosowanie np. w systemach wagowych. Firmy produkujące urządzenia z zakresu automatyki przemysłowej zazwyczaj oferują kompleksowe usługi serwisowe oraz wsparcie i doradztwo techniczne. Klient może liczyć na projekt techniczny oraz dokumentację. Na życzenie tworzone są systemy monitorowania i archiwizacji danych.

Systemy wagowe to specyficzna branża, która również jest coraz bardziej zautomatyzowana. Wagi są podstawowym wyposażeniem w wielu dziedzinach przemysłowych. Wagi przemysłowe powstają na specjalne zamówienia klientów. Wyposażone w specjalistyczne funkcje systemy wagowe są bardzo wydajne, wchodzą w skład systemów monitorowania przepływającego po taśmie towaru. Dzięki integracji z linią produkcyjną wagi stanowią niezbędny element całej konstrukcji, tworząc jedną całość.

Systemy wagowe to wyspecjalizowane urządzenia do porcjowania i ważenia, automatycznie dozujące towar, systemy ważenia ciągłego, wagi samochodowe. Różnorodność dostępnych na rynku wag jest bardzo duża. Są to między innymi wagi magazynowe, dźwigowe i platformowe, wagi przemysłowe, laboratoryjne. Ich uzupełnieniem są wyspecjalizowane terminale wagowe.

Automatyka przemysłowa wspiera wiele gałęzi przemysłowych, usprawniając i unowocześniając procesy produkcyjne i technologiczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Automatyka przemysłowa, Systemy wagowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.