Szybka pożyczka

Nigdy nie wiemy, kiedy potrzebować będziemy pieniędzy. Większość polskich rodzin żyje od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca, balansując na krawędzi wypłacalności. Nawet stała praca nie gwarantuje w naszym kraju socjalnego bezpieczeństwa. Dlatego wiele osób szuka możliwości pożyczenia pieniędzy na kilka dni lub tygodni. Zazwyczaj drobne kwoty pożyczamy od znajomych bądź członków rodziny i oddajemy je po odebraniu miesięcznego wynagrodzenia. Niestety nie zawsze taka pożyczka jest możliwa. Są okresy, w których nikt nie może nas wesprzeć żadną kwotą.

Banki nie pożyczają pieniędzy osobom, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej lub na skutek kłopotów finansowych miały problemy z obsługą innych zobowiązań bankowych.  Dlatego taką popularnością cieszą się pożyczki udzielane przez instytucje finansowe, które nie są bankami. Wielu ekspertów ostrzega, że nadmierne zadłużanie się w firmach pożyczkowych może być niebezpieczne. Problem polega na tym, że ludzie udają się do parabanków dlatego, że polski system bankowy wyrzucił ich poza nawias, a nie z wyboru.

Pożyczki pozabankowe są rzeczywiście droższe niż kredyty gotówkowe, ale mają tę przewagę, że są dostępne dla każdego. Najważniejszą sprawą jest bieżące regulowanie zobowiązań wynikających z umów. Firmy pożyczkowe tak konstruują umowy, że każde opóźnienie kosztuje bardzo słono. Jeżeli uda nam się szybko i bez opóźnień spłacić chwilówkę, to jej koszt nie będzie przesadnie wysoki. Dzięki dodatkowej gotówce można załatać rodzinny budżet, zapłacić świadczenia i poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biznes i ekonomia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.