Rolety zewnętrzne – bezpieczeństwo naszego domu

Istnieje wiele możliwości zwiększających nasze bezpieczeństwo w domu, a także chroniących nasz dobytek podczas wakacyjnych wyjazdów, czy zwykłych dni, kiedy regularnie opuszczamy miejsce zamieszkania, udając się do pracy. Należy pamiętać, że żadne rozwiązanie nigdy nie gwarantuje nam stuprocentowej pewności, że nie zostaniemy napadnięci, czy okradzeni. Możemy jednak dołożyć wszelkich starań, by utrudnić potencjalnym intruzom dostanie się do naszego domu. Dostępne rozwiązania pozwalają na stworzenie solidnej twierdzy, którą będzie ciężko sforsować.

We wszystkich domach dziś montowane są drzwi antywłamaniowe. Warto zwrócić uwagę na klasę, którą posiadają. Za najwyższą ochronę uważane są drzwi klasy C, które możemy wyposażyć dodatkowo w zamek cyfrowy. W oknach konieczne będą szyby bezpieczne przynajmniej klasy P 4. Z pewnością włamywacz nie dostanie się przez nie po kilku uderzeniach w szkło. Zanim jednak przystąpi do forsowania szyb, będzie się musiał zmierzyć z roletami zewnętrznymi, które solidnie zabezpieczają dostęp do otworów okiennych.

O roletach warto pomyśleć już w trakcie budowy domu, by możliwy był montaż kasety podtynkowej. Taka instalacja będzie dodatkowym wyzwaniem dla nieproszonego gościa. Dłubanie przy niej z pewnością wzmoże czujność sąsiadów, a zintegrowanie z systemem alarmowym może mu sprawić prawdziwą niespodziankę. Jeśli intruz pokona systemy alarmowe, rolety, żaluzje, drzwi i bezpieczne szyby, zawsze może go przywitać nasz ukochany pies obronny i zmusić do zmiany planów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, dom i mieszkanie, Rolety, Żaluzje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.