Zalety klinkieru

Klinkier jest powszechnie stosowanym materiałem wykończeniowym, cieszącym się sporą popularnością wśród konsumentów. Jego dobra renoma wynika z doskonałych parametrów technicznych, które wpływają na jego odporność na niskie temperatury oraz zmienną pogodą. Dzięki temu klinkier z powodzeniem można stosować na zewnątrz, nie martwiąc się o jego trwałość i wytrzymałość.

Zaletą klinkieru są także jego różnorodne zastosowania, a nowoczesna formuła sprawia, że można go wykorzystać jako płytki na schody, na podjazd, czy po prostu płytki elewacyjne – do wykończenia elewacji budynku. Klinkierowe płytki elewacyjne prezentują się elegancko, dostępne są w wielu barwach i odcieniach, co pozwala dobrać je do kolorystyki całego domu oraz otoczenia. Zazwyczaj z płytki elewacyjne układa się tylko do pewnej wysokości, około 1,5 metra, co stanowi atrakcyjna ozdobę elewacji budynku.

Elewacyjne płytki z klinkieru są solidne i trwałe, mają świetne walory użytkowe, i są estetycznie wykonane. Klinkier to materiał, który daje duże możliwości wykończeniowe. Wykonuje się z niego także różnego rodzaju detale architektoniczne – daszki ogrodzeniowe, parapety, podokienniki, listwy itp.

Cegłę klinkierową można także zastosować wewnątrz pomieszczeń. Ostatnio bardzo modne jest kładzenie jednej ściany w pokoju kamienia, co jest bardzo efektowne. Cegła z klinkieru jest doskonałym zamiennikiem dla kamienia, dużo tańszym, a dającym podobny efekt.

Klinkier nie wymaga konserwacji, jest odporny na mechaniczne uszkodzenia oraz rozmaite odkształcenia. Niestraszne mu mrozy, deszcze i zła pogoda. Klinkier produkowany jest z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, dostępnych na rynku, dzięki czemu jest wytrzymały i mało nasiąkliwy.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, dom i mieszkanie, Ceramika budowlana, Materiały Budowlane, Materiały wykończeniowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.