Rolety oraz żaluzje

Rolety i żaluzje to atrakcyjne i praktyczne formy zasłonięcia lub zabezpieczenia okien w domach, mieszkaniach, budynkach użyteczności publicznej. Zazwyczaj rolety i żaluzje możemy podzielić na ogólne dwa typy, związane z ich zastosowaniami, a więc na rolety antywłamaniowe oraz żaluzje zasłaniające wnętrze pomieszczeń przed promieniami słonecznymi.

W ramach tych dwóch typów rolet jest jeszcze wiele rodzajów i podkategorii. Są więc rolety materiałowe, wykonane z różnych tkanin, gładkich i wzorzystych, również podgumowanych, dzięki czemu ochrona przed światłem jest bardzo silna. Rolety materiałowe są stosunkowo tanie, i bardzo często wybierane przez konsumentów ze względu na duży wybór kolorystyczny, możliwość dopasowania do każdego okna, brak jakichkolwiek przeciwwskazań do montażu oraz łatwość montażu i demontażu. Takie rolety można dopasować kolorystycznie do wystroju i aranżacji wnętrza, co jest dodatkowym atutem rolet z materiału.

Popularne są także rolety pionowe, czyli tzw. verticale, które najczęściej spotyka się w biurach i budynkach użyteczności publicznej. Te rolety wykonane są ze specjalnej tkaniny, którą można prać, są bardzo estetyczne i skutecznie chronią przed światłem słonecznym.

Najbardziej klasyczne rolety Lublin dostępne na rynku, to żaluzje drewniane lub aluminiowe. Żaluzje również są dostępne w różnych wersjach – różnią się kolorystyką i szerokością lameli. Wyposażone w nowoczesne systemy mocowania żaluzje  są bardzo funkcjonalne i wygodne w użyciu. Można otworzyć lub uchylić okno, a żaluzja solidnie trzyma się ramy okna.

Najbardziej odrębną formą rolet  są rolety antywłamaniowe, wykonane z aluminium, pokryte warstwą antykorozyjną. Są to rolety zewnętrzne, montowane we wnęce okienne, które spełniają wiele funkcji, są najbardziej trwałe, solidne ze wszystkich dostępnych na rynku rolet, oraz oczywiście najdroższe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, dom i mieszkanie, Materiały wykończeniowe, Rolety wewnętrzne i zewnętrzne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.