Tablice pamiątkowe i informacyjne

Tablice informacyjne to jedne z wielu odmian tablic, które można spotkać na każdej ulicy. Producenci tablic zazwyczaj oferują różne rodzaju tablic o szerokich zastosowaniach – reklamowych, informacyjnych, ostrzegawczych itd.

Tablice informacyjne muszą spełniać określone warunki. Przede wszystkim powinny mieć solidną konstrukcję, antykorozyjne właściwości. Ze względu na fakt, że tego rodzaju tablice zazwyczaj montowane są na zewnątrz, muszą być odporne na czynniki atmosferyczne i trwałe, by wieloletnia eksploatacja im nie zaszkodziła.

Wśród tablic informacyjnych znajdują się miedzy innymi tablice drogowe, informujące o inwestycjach drogowych i innych dofinansowanych przez Unię Europejską, leśne (wykonane z drewnianych bali), a także tablice BHP, mające zastosowanie w budownictwie, np. spotykane na placach budowy żółte budowlane tablice informacyjne, tablice typu wstęp wzbroniony, zakaz wyprowadzania psów, brama wjazdowa nie zastawiać, teren prywatny, piktogramy z opisem, WC itd.

Tablice są wykonywane w różnych formatach i kolorystyce, z różnych materiałów, najczęściej z blachy ocynkowanej, aluminium, mosiądzu lub laminowanego tworzywa kompozytowego.

Najpopularniejsze są tablice reklamowe, wielkoformatowe tablice komercyjne, a także szyldy firm zawierające logo, które posiadają barwne czytelne napisy i ciekawą grafikę.

Oferta jest dopasowywana do potrzeb Klienta. Producenci zatrudniają profesjonalnych projektantów, którzy uwzględniają wytyczne Klientów.

Innym typem tablic są tablice pamiątkowe, których podstawową funkcją jest upamiętnienie jakiegoś wydarzenia lub postaci historycznej. Te tablice wykonywane są często z kamienia lub mosiądzu, a następnie grawerowane różnymi technikami. Pojawiają się na budynkach, pomnikach, grobach. Dzięki wykonaniu z trwałych materiałów, są one bardzo wytrzymałe i odporne, informują przyszłe pokolenia o wydarzeniach z przeszłości.

Oprócz tablic pamiątkowych ważną grupą tablic są tzw. tabliczki znamionowe, które spełniają zgoła odmienną funkcję. Montuje się je na różnego rodzaju urządzeniach technicznych. Zawarte na nich informacje dotyczą nazwy urządzenia, jego producenta, roku produkcji, parametrów technicznych itd. Tabliczki znamionowe są wykonywane z aluminium, opisy nanoszone są różnymi technikami, np. za pomocą technologii fotochemicznej, która daje bardzo trwałe rezultaty, lub grawerem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tablice informacyjne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.