Pojemniki na odpady – nowoczesna gospodarka odpadami

Kontenery na odpady to niezbędny element gospodarki odpadami. Pojemniki na odpady różnią się pojemnością, wielkością, szczelnością, sposobem załadunku i innymi parametrami technicznymi.

Odpady dzieli się na komunalne, przemysłowe, segregowane, szlam, złom i gruz. Każdy rodzaj odpadów potrzebuje specjalnego pojemnika. Największe to kontenery hakowe – mogą one osiągać długość nawet do kilku metrów. W wersji zamykanej i szczelnej mogą one być stosowane na odpady półpłynne, szlam itp. Największe kontenery mogą być dopasowane do urządzeń bramowych, samochodów z załadunkiem hakowym lub uniwersalnym.

Znane są również kontenery otwarte – często podstawiane w miejscach, gdzie trwa generalny remont budynków. Składuje się w nich gruz i inne odpady budowlane. Dzięki otwieranym burtom wykorzystuje się je także do transportu produktów na paletach.

Mniejsze pojemniki na odpady posiadają kółka, umożliwiające ich transportowanie. Kontenery są również wykonywane na specjalne zamówienie, według dokumentacji klienta.

Producenci kontenerów i pojemników na odpady oferują produkty wykonane ze stali
Posiadają rozbudowane hale produkcyjne i park maszynowy oraz bazę transportową, która umożliwia dostarczenie kontenerów bezpośrednio do klienta.

Blacha, z której wykonuje się mniejsze pojemniki i duże kontenery, jest mocna i trwała, odporna na zniszczenia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody lakierowania za pomocą agregatu malarskiego blacha jest odpowiednio zabezpieczona przed korozją. Kontenery mogą być pokryte lakierem lub ocynkowane.

Do segregacji śmieci wykorzystuje się specjalne pojemniki oznaczone kolorami, wyposażone w różne sposoby załadunku i otwory wrzutowe. Pojemniki na szkło, plastik, papier to najczęściej spotykane na polskich osiedlach mieszkaniowych. Segregacja jest niezbędna do zapanowania nad śmieciami – szczególnie w dużych miastach.

Gospodarka odpadami wymaga ich składowania, transportu oraz unieszkodliwienia lub odzysku i wykorzystania w nowy sposób.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ochrona środowiska, recykling, Pojemniki na odpady i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.