Pudełka ozdobne

Pudełka mają szerokie zastosowania – praktyczne i dekoracyjne. Mogą być drewniane, plastikowe, kartonowe.

Pudełka ozdobne wykonane z drewna świetnie nadają się do przechowywania różnych artykułów w domu, drobiazgów, biżuterii, chusteczek, herbaty, zabawek, kluczy i przeróżnych szpargałów. Ozdabiane techniką decoupage mają niepowtarzalny i oryginalny styl i charakter. Są ozdobą wnętrza. Mogą być zamykane lub nie.

Pudełka dekoracyjne w postaci kuferków, skrzynek są ręcznie malowane akrylowymi farbami, bejcowane, co zabezpiecza je przed zniszczeniem.

Pudełka kartonowe najczęściej są traktowane jako oryginalne opakowanie dowolnego prezentu. Są one wtedy oklejone ozdobnym papierem. Rozmiary dostępnych na rynku pudeł są bardzo zróżnicowane. Można znaleźć małe pudełka na biżuterię, broszkę, czy zegarek, a także duże pudła, w których zmieści się coś większego.

Sztywne pudełka tekturowe są bardzo odporne na wgniecenia, uszkodzenia, zabezpieczając to, co znajduje się w ich wnętrzu.

Większe pudła z kartonu mają bardziej praktyczne zastosowania. Najczęściej przechowuje się w nich rzeczy używane sezonowo – np. odzież, buty itd., lub wykorzystuje przy przeprowadzkach, przenoszeniu rzeczy, które muszą być zapakowane. Są również stosowane w branży transportowej, przez firmy kurierskie. Na rynku są również pudełka kartonowe łączące funkcjonalność z dekoracyjnym efektem. Są to na przykład kolorowe pudełka na buty, które można ustawiać jedno na drugim w przedpokoju, i wygląda to bardzo efektownie.

Pudełka plastikowe są również bardzo powszechne w naszych domach. Pozwalają zachować porządek w szufladach, szafach i segregację różnych drobnych przedmiotów, np. paragonów sklepowych.

Konkurencja w branży produkcji pudełek jest bardzo duża, co wymusza wysoki poziom produktów. Korzystają z nich klienci indywidualni, a także firmy reklamowe, wykorzystujące pudełka ozdobne do celów promocyjnych. Różnorodność, jeśli chodzi o kształty i rozmiary, jest imponująca. Powstają pudła w kształcie serca, tradycyjne prostokątne, owalne i wiele innych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opakowania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.