Systemy podnoszenia w budownictwie

Budownictwo to jedna z najszybciej rozwijających się branż przemysłowych. Powstają nowe specjalistyczne maszyny budowlane, urządzenia do transportu elementów konstrukcji budowlanych.

We współcześnie stosowanych systemach podnoszenia używane są trawersy, punkty mocujące, zawiesia, liny stalowe dźwigowe – wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki, w urządzeniach przemysłowych typu maszyny budowlane, urządzenia transportowe. Mogą one mieć różne konstrukcje. W zależności od splotu zmienia się ich elastyczność oraz przeznaczenie. Przy ich pomocy powstają najnowocześniejsze budynki o skomplikowanych konstrukcjach. Specjaliści zatrudnieni w firmach dystrybucyjnych doradzą najlepsze w konkretnej sytuacji rozwiązania oraz zaproponują dobór akcesoriów (dostępne są między innymi szakle, napinacze, zaciski linowe).

Zawiesia są elementem dźwigów, na których zawiesza się ładunek i następnie go podnosi. Do podniesienia ciężkich i dużych towarów potrzebne są także trawersy, w których można regulować rozstaw haków. Firmy działające w branży oferują także architekturę linową opierającą się na konstrukcjach linowych. Przy użyciu wantów linowych powstają mosty łukowe i wiszące.

Ważne urządzenia, które znajdują zastosowania w budownictwie i innych branżach, to maszyny wytrzymałościowe umożliwiające testy i badania różnych produktów i materiałów – metali, tworzyw sztucznych, drewna, ceramiki i innych. Sprawdzają, jak zachowują się one podczas rozciągania, zginania, ściskania, skręcania i innych procesów. W ten sposób określa się ich charakterystykę, a więc odporność i wytrzymałość na określone warunki pracy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Technika i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.