Fotele pneumatyczne w pojazdach

Zawodowi kierowcy spędzają za kierownicą po kilkanaście godzin na dobę, narażając swój kręgosłup na poważne obciążenia. Tkwienie w jednej pozycji przez długi czas na pewno nie wpływa korzystnie na plecy, ale jeśli fotel jest odpowiednio dopasowany do gabarytów kierowcy, można zminimalizować ryzyko choroby.

W autobusach, tramwajach, ciężarówkach, maszynach budowlanych i innych montowane są specjalne fotele na pneumatycznym zawieszeniu. Dzięki redukcji drgań fotele lepiej spełniają swoją rolę. Ich najważniejszym atutem jest możliwość regulacji wielu parametrów fotela, przede wszystkim wysokości, kąta podparcia lędźwiowego, przesuwu, ustawienia podłokietników itp.

Na rynku od lat dominują renomowani producenci, a fotele Grammer czy ISRI są znane wszystkim właścicielom i użytkownikom koparek, wózków widłowych, tirów, autobusów itd. Wysoka jakość i niezawodność to ich znak rozpoznawczy. Fotele marki Grammer czy ISRI wykonane są z wytrzymałych materiałów, a to przekłada się na ich trwałość. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu w postaci podgrzewanej poduszki fotela, siłownika, czujnika operatora, pasom bezpieczeństwa, zagłówkowi i podłokietnikom fotele są komfortowe i zapewniają bezpieczną pracę.

Zaawansowane technologicznie fotele ISRI i Grammer potrafią przetrwać lata. Jednak każdy intensywnie użytkowany fotel wymaga przeglądów, serwisowania i napraw. Rynek części do foteli pneumatycznych jest bardzo duży. Można korzystać zarówno z części oryginalnych, pochodzących od producentów foteli, jak i z tańszych zamienników. Po wymianie poduszki fotela, siłownika czy zaworu, fotel może służyć niezawodnie przez wiele kolejnych lat.

Właściwe użytkowanie i dokładne wyregulowanie fotela pozwala kierowcy siedzieć wygodnie i minimalizować ryzyko związane z siedzącą pracą i niezmienną pozycją. Choć oczywiście natury oszukać się nie da – problemy zdrowotne z kręgosłupem to najczęstsza choroba zawodowa wśród kierowców. Różnego rodzaju zwyrodnienia powodują ból, i często eliminują kierowców z zawodu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motoryzacja i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.