Nowoczesne płytki ceramiczne

Domino, Opoczno, Cersanit, Rako, Paradyż, Italia i Oxford Końskie to wiodące marki glazury, terakoty i gresu. Producenci płytek ceramicznych i gresu szkliwionego prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych materiałów wykończeniowych, które będą nie tylko eleganckie, ale również trwałe. Innowacyjne metody produkcji gwarantują, że płytki zachowują swoje właściwości przez długi czas.

Na rynku liczy się kilkunastu producentów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Ich oferta produkcyjna jest bardzo zróżnicowana. Znajdują się w niej między innymi płytki podłogowe, płytki kuchenne, tarasowe itd. Płytki ceramiczne Rako, Końskie, Tubądzin, Oxford Końskie, Sakura Domino, Opoczno i inne to najczęściej kupowane płytki. Oryginalne wzornictwo jest dopasowane do konkretnych wnętrz. Na płytkach kuchennych najczęściej można spotkać rysunki produktów spożywczych, owoców, zastawy stołowej itd. 

W łazience trendy są bardziej zróżnicowane i ekstrawaganckie. Producenci wypuszczają na rynek coraz ciekawsze kolekcje płytek, inspirowanych naturą i sztuką – Sandstone Plus, Italia Końskie, Sakura Domino, Oxford Końskie. Mogą to być płytki ceramiczne imitujące skórę węża, drewno, glazura z podobiznami postaci popkultury, z motywami florystycznymi. Bardzo modne są również różnego rodzaju mozaiki, które można położyć tylko na wybranych częściach ścian.

Kilkanaście lat temu najpopularniejsze były płytki błyszczące, dzisiaj furor robią płytki matowe. Nowoczesne wzornictwo glazury obejmuje płytki surowe, robiące wrażenie starych i zniszczonych, imitujące beton.

Zgodnie z obowiązującą tendencją płytki powinny mieć charakter dekoracyjny i wyróżniać się we wnętrzu. Nie stanowią już tła, ale są ważnym i wyeksponowanym elementem wnętrza.

Bardzo popularny jest także gres szkliwiony , który powstaje z mieszaniny wielu składników mineralnych. Gres taki posiada gładką lustrzaną powierzchnię i odznacza się wysoką trwałością i twardością. Pokryty szkliwem gres jest bardzo odporny na odplamienie. Posiada niski stopień nasiąkliwości. Gres może być stosowany również na zewnątrz, dzięki swoim właściwościom mrozoodpornym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, dom i mieszkanie, Glazura i terakota i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.