Peruka – sposobem na łysienie u kobiet i mężczyzn

perukiŁysienie to niewątpliwy problem wielu z nas. Dotyka najczęściej mężczyzn (mówimy wtedy o łysieniu androgenowym, związanym z działaniem testosteronu lub o podłożu genetycznym), ale niestety coraz częściej z jego powodu cierpią także kobiety, a nawet dzieci. Jest to najczęściej skutek chemioterapii stosowanej w leczeniu nowotworów. Powodem może być także silny stres.

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna łysienia, i czy jest ono trwałe czy czasowe, są na szczęście różne rozwiązania, które pozwalają zminimalizować lub zatuszować ten problem i znowu czuć się dobrze we własnym ciele.

Osoby zamożniejsze mogą wybierać pośród kosztownych terapii, a nawet przeszczepów skóry, natomiast cała reszta ma do dyspozycji nowoczesne peruki, wśród których można znaleźć tę najpiękniejszą.

Wiele lat znaliśmy tylko peruki sztuczne, które były bardzo widoczne – odstawały od głowy, były zbyt obfite, napuszone i nienaturalne. Każdy mógł zorientować się, że dana osoba nosi perukę. Poza tym taka peruka nie pozwalała skórze głowy oddychać, i działa w zasadzie jak czapka – latem było w niej zdecydowanie za ciepło. Nie było więc to rozwiązanie ani zbyt komfortowe, ani estetyczne.

Na szczęście dzisiaj mamy już na rynku zupełnie inne, nowoczesne peruki z naturalnych włosów, które zachowują się zupełnie swobodnie i nie są zauważalne przez otoczenie. Ich główną zaletą jest naturalny efekt – trudno jest rozpoznać osobom postronnym, że ktoś nosi właśnie taką perukę. Poza tym nowoczesna peruka wykonana z włosów naturalnych może być poddawana różnemu czesaniu, zaplataniu, upinaniu, zmianie przedziałka itp. Tak naprawdę mając taką perukę, możemy czuć się jak we własnych włosach. Nie trzeba ściągać jej na noc ani do uprawiania sportów, właściwie można zapomnieć, że nosi się perukę.

Dużym atutem nowoczesnych peruk jest także możliwość zamówienia indywidualnego systemu dla siebie – z kolorem, długością i gęstością włosów dopasowaną dla naszych potrzeb. Dzięki konstruowanej na zamówienie peruce z naturalnych włosów możemy zarówno odwzorować poprzednią fryzurę lub też zafundować sobie totalną metamorfozę.
Jedno jest pewne – peruka to najlepszy sposób na szybkie zatuszowanie czasowej lub trwałej utraty włosów o różnym podłożu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii peruki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.