Dobór poduszki a komfort snu

pościelPoranne bóle głowy, barków i karku oraz ogólne wrażenie niewyspania wcale nie musi wiązać się z chorobami. Bardzo często są to dolegliwości wywołane przez spanie na niewłaściwie dobranej poduszce. Rolą każdej poduszki jest podparcie szyjnego odcinka kręgosłupa w czasie przebywania w pozycji leżącej. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele różnych poduszek, których producenci zachęcają do zakupu. Warto pamiętać, że nie każda, ortopedyczna i anatomiczna poduszka, zapewni nam dobry sen. Nie ma poduszek uniwersalnych. Każdy z nas musi indywidualnie dobrać ją dla siebie.

Jaką poduszkę wybrać?

Najpopularniejsze są klasyczne poduszki puchowe. Ich wypełnienie może być naturalne lub syntetyczne. Warto pamiętać, że puch gęsi lub kaczy jest niewłaściwy dla alergików, którzy powinni decydować się na wypełnienia syntetyczne. Na rynku dostępne są poduszki z wypełnieniem wykonanym z włókien poliestrowych lub silikonowych. Jeżeli mamy zdrowy kręgosłup i nie mamy kłopotów alergicznych, to poduszki puchowe są najlepszym rozwiązaniem. Są miłe w dotyku, doskonale podpierają kręgosłup, zapewniają właściwą regulację temperatury oraz odprowadzają wilgoć. Ich największą wadą jest zbijanie się puchu i utrata elastyczności. Taką poduszkę należy wymienić.

Poduszki z wypełnieniem syntetycznym nie zawsze dobrze podpierają kręgosłup. Wybierając poduszki tego typu należy je często wymieniać, aby wypełnienie było sprężyste i nie wybierać zbyt dużych poduch, które zachodzą pod ramiona. Poduszki puchowe są niewskazane dla osób z chorym kręgosłupem. Wtedy najlepszym rozwiązaniem są ortopedyczne podkładki z pianki poliuretanowej. Wiele osób wybiera poduszki termoplastyczne, które pod wpływem ciepła zmieniają kształty i dostosowują się do naszej budowy anatomicznej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie wnętrz, Wyroby pościelowe, Zdrowie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.