Drzwi szklane przesuwne

Drzwi szklane mają wiele zalet, i zyskują coraz większą popularność, choć częściej spotyka się je w biurach niż na przykład w domach czy mieszkaniach. A to za sprawą ogólnego wrażenia jakie robią drzwi szklane. Chodzi przede wszystkim o ich chłód, który nie zawsze sprawdza się we wnętrzach mieszkalnych. Jeśli nie potrafimy ich zestawić z innymi elementami wykończenia oraz aranżacji wnętrza, lepiej podarujmy sobie drzwi ze szkła, bo efekt może odbiegać od ideału.

Drzwi szklane rzeczywiście są zimne, i z pewnością nie nadają się do wnętrz urządzonych w tradycyjnym klasycznym stylu. Ale jeśli lubimy bardziej nowoczesne i minimalistyczne wnętrza, drzwi szklane mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Szczególnie że wybór dostępnych na rynku drzwi szklanych jest bardzo duży, i to zarówno jeśli chodzi o sposób i rodzaj zdobień, jak i sposób montażu.

Ciekawym rozwiązaniem są drzwi przesuwne, które zachodzą na ścianę w ten sposób oszczędzają miejsce we wnętrzu, Wiadomo, że szklane drzwi otwierane z sposób tradycyjny, mogłyby stanowić pewne zagrożenie dla mieszkańców. Oczywiście niebezpieczeństwo jest w dużej mierze ograniczone za sprawą specjalnego hartowanego szkła, które stosuje się dziś do produkcji drzwi szklanych. Szkło hartowane trudno zbić, ale jeśli już dojdzie do stłuczenia, rozpada się na kawałki o zaokrąglonych brzegach, które nie mogą zranić człowieka.

Najważniejszym atutem drzwi szklanych przesuwnych jest oczywiście przepuszczanie światła. Dlatego stosuje się je w biurowcach, gdzie są długie korytarze i mnóstwo drzwi do kolejnych biur. Dzięki zastosowaniu drzwi ze szkła, hall nie jest ciemny. Nie oznacza to jednak, że można swobodnie zaglądać do wewnątrz pomieszczeń, widząc wszystko. Drzwi szklane mogą być oczywiście całkowicie przezroczyste, ale rzadko stosuje się ten typ ze względu na możliwe wypadki (takie drzwi są mało widoczne, i można na nie wpaść). Najczęściej stosuje się jednak jakieś przyciemnienie czy wzór, który zabezpiecza prywatność przebywających w pomieszczeniu ludzi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, dom i mieszkanie, Drzwi i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.